Entertainment Manager / Instructor Sportiv Delta Dunarii

nespecificat

Candidatul ideal

Esti vesel, inventiv si iti place sa creezi programe care sa distreze clientii? Daca da, atunci te asteptam cu bratele deschise in echipa noastra de Entertainment.

Fie ca aplici pentru postul de Entertainment Manager si vei construi planul de activitati pentru clienti, fie ca esti instructor sportiv si iti doresti sa ii provoci pe turisti la miscare, asteptam sa ne trimiti CV-ul tau si te vom invita sa ne cunoastem.

Candidatul ideal:

  • Disponibil la relocare in Delta Dunarii;
  • Experienta in domeniu: minim 1 an intr-o pozitie similara;
  • Cunostinte avansate de limba engleza;
  • Persoana vesela, energica și dinamica;
  • Persoana sportiva si/sau sa aiba cunostinte de dans, teatru sau orice alta activitate care presupune lucrul cu oamenii;
  • Spirit de echipa, implicare, initiativa si rigurozitate;
  • Usurinta de a respecta un program de lucru flexibil;
  • Capacitate foarte buna de planificare si de organizare.

Descrierea jobului

Responsabilitati Entertainment Manager:

  • Este responsabil de toate activitatile de divertisment din resort si de creearea unui mediu foarte animat pentru oaspetii resortului si le promoveaza;
  • Organizeaza diferite activitati sportive in timpul zilei (ex : activitati organizate : volei pe nisip, ping-pong, darts, fotbal, jocuri la piscine, etc.);
  • Organizeaza impreuna cu seful de departament activitati de pescuit pe pontonul din interiorul resortului;
  • Organizeaza activitatile de plimbari cu caiacul pe Dunare, alergare pe plaja, plimbari cu bicicleta etc;
  • Organizeaza si participa la activitațile de seara cum ar fi : jocuri interactive, foc de tabara , mini-disco pentru copii, discoteca organizata de asemenea în cadrul resortului, proiectiile de filme la cinematograful din cadrul resort-ului;
  • Se ocupa de afisarea layout-urilor de promovarea a serviciilor oferite si a ofertelor speciale in resort si camping;
  • Pregateste materialele folosite pentru diferite activitati de agrement, undite, faclii, caiac, biciclete,etc.;
  • Organizeaza jocuri si alte activitati adaptate grupurilor de turisti;
  • Propune activitati si jocuri noi.
  • Organizeaza primirea oaspetilor la ponton impreuna cu Instructorul Sportiv;
  • Poate efectua si activitati de ghid in excursiile organizate de resort in lipsa unei persoane specializate;
  • Este responsabil de asigurarea securitatii oaspetilor care participa la diverse activitati;
  • Efectueaza programul de lucru pentru angajatii din subordine;
  • Organizeaza activitatea angajatilor din subordine in functie de prioritati.
Responsabilitati Instructor Sportiv:
  • Gandeste, concepe si organizeaza toate activitatile din departamentul enterntainment, activitati de fotbal si voley, de pescuit, de plimbari cu caiacul pe Dunare, alergare pe plaja, plimbari cu bicicleta, ping-pong, darts, jocuri la piscine, excursii pe Dunare si mare, etc.;
  • Gestioneaza toate materialele, echipamentele sportive folosite pentru toate activitatile de divertisment (undite, mingi, palete, carti de joc, darts, biliard, faclii, caiac, biciclete, etc);
  • Efectueaza primirea oaspetilor de la ponton conform instructiunilor primite de la seful de departament;
  • Afiseaza toate layout-urile de promovare a serviciilor oferite si a ofertelor speciale din resort si camping.;
  • Efectueaza orice sarcini suplimentare stabilite de seful ierarhic;
  • Se implica in orice activitate ce tine de departamentul de enterntainment.
Beneficii:
  • Salariu motivant;
  • Cazare asigurata pe toata durata contractului;
  • 3 mese/zi, inclusiv in zilele libere;
  • Transport decontat.

Inainte de a aplica la aceasta pozitie, va invitam sa accesati urmatorul link: https://www.greenvillage.ro/protectia-datelor/ pentru a va informa despre modul in care Green Village Rosort prelucreaza datele dvs. personale.
Vor fi contactati doar candidatii selectati.

Green Village 4* Resort îmbină aventura și natura sălbatică cu relaxarea și confortul, într-un tărâm unic care se intinde pe o suprafață de peste 30.000 mp, acolo unde Dunărea întalnește Marea Neagră.

Green Village 4* Resort nu este doar parte din natură, ci natura însăși – arhitectura păstrează caracterul local, iar materialele sunt durabile și 100% ecologice.
Resortul a fost construit în anul 2004, iar capacitatea de cazare a acestuia acoperă un total de 90 de camere confortabile și 55 căsuțe.

Printre facilitățile resortului, putem enumera: restaurant & brasserie, health center (masaj și centru de fitness), piscină și jacuzzi, lotus SPA cu saună uscată, entertainment center (billiard, tenis de masă, ping-pong, cărți de joc, table, darts, șah, jocuri de societate), kids club și loc exterior de joacă pentru copii, 3 săli de cinema la interior și un cinema în aer liber, sală de conferințe, activități sportive în aer liber (plimbări cu hidrobicicleta, cu caiacul, cu bicicleta, tir cu arcul, pescuit, activități nautice), gift shop și seri cu muzică live.

Green Village Resort este o inițiativă 100% românească, care din anul 2015 aparține Grupului Eurolines România, ca prim proiect hotelier în care a ales să investească.

Grupul Eurolines funcționează din anul 1995, este alcătuit din 10 companii și are 300 de angajați.
Principalele linii de business sunt: servicii hoteliere și de rent-a-car.