Environment Artist [Star Wars Project]

Descrierea companiei

La Ubisoft, creăm jocuri care ajung la milioane de oameni din întreaga lume. Lucrăm cu cele mai importante studiouri globale Ubisoft la proiecte care modelează industria divertismentului. De la Assassin's Creed și Tom Clancy's Ghost Recon, până la Watch Dogs, Just Dance și multe altele, alăturați-vă nouă în crearea următoarelor titluri mari din gaming.

Descrierea postului

Viața ta la Ubi

În calitate de artist de mediu la Ubisoft, vei lucra împreună cu echipa de la Massive Entertainment pentru a crea un nou joc video cu lume deschisă bazat pe poveste, plasat în galaxia Star Wars . Scopul nostru este să creăm un joc și o poveste care să-i aducă atât pe fani noi, cât și pe cei de-a lungul vieții, într-o călătorie captivantă și extraordinară, care va rămâne alături de ei pentru anii următori.

Veți lua parte la crearea vastelor Lumi Deschise în care se desfășoară jocurile noastre. Building Open World Games aduce provocări, iar candidatul ideal are experiență în modelare și texturare, precum și în artă și iluminare.

Ar trebui să înțelegeți bine principiile compoziției și arhitecturii pentru a crea locații estetice, funcționale și imersive.

Sunteți la un clic distanță pentru a vă alătura unei echipe pasionate, cu cunoștințe artistice și tehnice excelente, toate motivate de dorința de a proiecta și dezvolta jocuri inovatoare care se remarcă prin calitatea lor.

Misiunea ta principală:

  • Creați medii în strânsă colaborare cu Level Designers
  • Determinați obiectele și compozițiile de aspect necesare și ajustați munca în funcție de poveste și de joc
  • Creați elemente și texturi 3D în conformitate cu direcția artistică și tehnică a proiectului
  • Integrați elementele și texturile produse în motorul de joc
  • Verificați calitatea muncii dvs. odată importată în joc și aduceți îmbunătățiri atunci când este necesar
  • Înțelegeți și aplicați principiile grafice
  • Utilizați referințe artistice pentru a îmbunătăți imaginile
  • Utilizați instrumente specifice de proiect pentru a obține cele mai bune rezultate și pentru a respecta termenele limită
  • Răspundeți și implementați modificările conform feedback-ului primit

Calificări

Valoarea profesională pe care o aduci:

  • Experiență în modelarea 3D (high poly și low poly) alături de abilități grafice 2D
  • Experiență cu 3D Studio Max, Substance Painter, Z-Brush, Photoshop etc.
  • Bună noțiune de reguli de compoziție, proporții și un ochi bun pentru detalii

Este bine sa ai:

  • Cunoașterea constrângerilor tehnice legate de timp real, motoare 3D și editori de nivel reprezintă un plus
  • Cunoașterea altor programe 2D-3D este considerată un plus
  • Experiența anterioară de lucru în industria jocurilor de noroc este considerată un plus

Valoarea personală pe care o aduci:

  • Curiozitate și un interes puternic pentru industria jocurilor video
  • Jucător de echipă, construind relații bune și proactiv
  • Ușor adaptabil, capabil să învețe rapid constrângerile tehnice ale platformelor, motoarelor și software-ului
  • Creativ, cu standarde înalte
  • Cunoștințe bune de engleză

Informații suplimentare

Ce oferim beneficii înțelepte?

  • Tichete de masa in valoare de 20 RON/zi
  • Studioul a oferit zile libere, confirmate anual pentru diferite evenimente
  • Schemă de bonusuri bazată atât pe performanța individuală, cât și pe cea a companiei
  • Abonament gratuit World Class Bronze
  • Acces la sistemul medical privat și tarife speciale de abonament pentru membrii familiei
  • Asistență medicală la fața locului
  • Asigurare de viata
  • Sprijin financiar specific pentru diferite evenimente din viața ta
  • Concediu de studii
  • Sărbătoare de Crăciun/Paște cu un cadou special
  • Reducerile partenerilor
  • Jocuri video și console de împrumutat
  • Acces la jocurile Ubisoft prin propriul cont Uplay
  • Oportunități anuale de dezvoltare și acces la mai multe căi de carieră și certificări tehnice
  • Acces la formare specializată și cărți despre diverse abilități conexe
  • Oportunități de mobilitate internațională și misiuni
  • Program de bunăstare (inclusiv fitness fizic, sănătate mintală, educație financiară și comunități interne)
  • Un mediu de lucru grozav, cu un loc impresionant de lucru în birourile noastre din Jiului 8
  • Cursuri de franceză gratuite la interne
  • Lucru hibrid (de acasă/ de la birou)
  • Bookster (împrumuta gratuit cărți, livrate acasă sau la birou)
  • Fructe și cafea gratuite la birou
  • Cantina la fața locului cu reduceri speciale
  • Biciclete Ubisoft, inchiriere gratuita
  • Locuri de parcare pentru autoturisme, biciclete, motociclete

Despre noi

Cei 20.000 de membri ai echipei Ubisoft, care lucrează în peste 30 de țări din întreaga lume, sunt legați de o misiune comună de a îmbogăți viața jucătorilor cu experiențe de joc originale și memorabile. Angajamentul și talentul lor au dat viață multor francize apreciate, cum ar fi Assassin's Creed, Far Cry, Watch Dogs, Just Dance, Rainbow Six și multe altele care vor urma. Ubisoft este un angajator cu șanse egale care consideră că mediile și perspectivele diverse sunt esențiale pentru a crea lumi în care atât jucătorii, cât și echipele se pot dezvolta și se pot exprima.

Dacă sunteți încântat de rezolvarea provocărilor care schimbă jocul, de tehnologii de ultimă oră și de depășirea granițelor divertismentului, vă invităm să vă alăturați călătoriei noastre și să ne ajutați să creăm necunoscutul.

Găsiți-ne pe Facebook, Instagram și LinkedIn, vedeți cum facem lucrurile, cum ne place să ne distrăm și alăturați-vă nouă!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Ubisoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Ubisoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Ubisoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?