Escalation Engineer

3Pillar Global caută un inginer de escaladare. Solicitantul va adăuga abilități și ani de experiență unei echipe deja constituite de consultanți talentați, care lucrează cu toții în același scop de a satisface nevoile clientului nostru.

Suntem 3PILLAR GLOBAL

Construim produse software inovatoare care alimentează afacerile digitale . Suntem un partener inovator de dezvoltare de produse ale cărui soluții generează venituri rapide, cota de piață și creșterea clienților pentru liderii din industrie în software și SaaS, media și publicație, servicii de informare și retail.

Elementul principal de diferențiere este atitudinea noastră de produs. Echipele noastre de dezvoltare se concentrează pe construirea pentru rezultate, iar toți membrii echipei noastre din întreaga lume sunt instruiți cu privire la valorile de bază ale mentalității de produs – Minimize Time to Value, Solve For Need și Excel at Change. Echipele noastre aplică această mentalitate pentru a construi produse digitale care sunt orientate spre clienți și care generează venituri. Abordarea noastră orientată spre business a dezvoltării agile asigură că ne aliniem la obiectivele clienților din primele etape conceptuale până la lansarea pe piață și nu numai.

Responsabilitati
  • Oferiți asistență pentru produsele clienților, participați la întâlnirile webex cu clienții pentru a oferi soluții pentru cazurile deschise ale acestora.
  • Identificați și remediați problemele din produsele lansate prin depanare și analiza codului.
  • Lucrați cu colegii pentru a investiga și a rezolva problemele critice.
  • Reproduceți problemele clienților escalate de la asistență.
  • Lucrați cu echipele de dezvoltare a produsului pentru a identifica problemele de service/utilizabilitate ale produsului și pentru a rezolva problemele de calitate.
  • Colaborați cu echipele de dezvoltare pentru a oferi feedback și îndrumări cu privire la noile funcții.
  • Oferiți îndrumări tehnice membrilor juniori ai echipei.
  • Veți aplica toate abilitățile dvs. de dezvoltare și depanare pentru a rezolva problemele restante și sofisticate într-un număr mare de domenii de produs (securitate, UI, rețele, sisteme de operare, baze de date și hardware).

Cerințe
  • Rețea, Linux, experiență de programare, mentalitate de sprijin
  • Experiență într-un rol tehnic într-un domeniu legat de software
  • Foarte puternice depanare, abilități analitice și familiaritate cu instrumentele relevante
  • Abilități puternice de comunicare scrisă și vorbită cu mai multe părți interesate.
  • experiență C/C++
  • Experiență cu Perl/Python sau limbaj echivalent
  • Competență demonstrată în administrarea sistemului Linux și scripting shell
  • Înțelegerea solidă a arhitecturii de rețea, cum ar fi rutarea/switching-ul, IP, TCP/UDP și straturile de aplicație, cum ar fi HTTP, SMTP etc.
  • Cunoașterea conceptelor de securitate a rețelei reprezintă un avantaj
  • Cunoștințe MySQL sau alte baze de date relaționale
  • Experiență cu instrumente de securitate și diagnosticare a rețelei. De exemplu, Snort, nmap, tcpdump, tcpreplay, wireshark.

Beneficii
  • Contract full-time
  • Lucru nelimitat de acasă
  • Program de lucru flexibil
  • Ziua de înlocuire
  • Bonus anual de performanță
  • Sărbătorește premiile (Going the Xtra Mile & Core Beliefs Awards)
  • Bonusuri de recomandare
  • Traininguri interne
  • Compania sprijină examene și certificări pentru creștere profesională
  • Abonament Pluralsight și Udemy
  • Bibliotecă internă
  • Abonament Bookster
  • Pachet medical
  • Beneficii flexibile Alocație pe care o puteți cheltui pentru beneficiile la alegere
  • Masaj pe scaun la birou

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la 3Pillar Global pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la 3Pillar Global pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are 3Pillar Global locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?