EXEPDITOR INTERNATIONAL / AGENT VANZARI

Candidatul ideal:

- Studii universitare si/sau experienta in domeniul serviciilor dе transport si logistica;
- Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, simt pentru detaliu semnificativ, capacitate rapida de decizie.
- Personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta
- Cunostinte dе operare programe pachet MS Office;
- Limba engleza avansat ; constituie avantaj cunoasterea limbii germane;
- Persoana dinamica, spirit dе echipa , seriozitate;

-Cunoasterea legislatiei in domeniul transportului, cursuri de specializare/perfectionare in functie de cerintele postului.

- Carnet dе conducere cat B

Descrierea jobului:

Contactarea si atragerea noilor transportatori;

Urmarirea derularii transporturilor;

Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii si transportatorii folositi;

Imbunatatirea relatiilor cu transportatorii, obtinerea cotatiilor speciale;

Intocmirea si actualizarea bazei de date cu furnizorii si a comenzilor primite;

Avizarea clientilor in timp util cu numarul masinii si al mijlocului de transport; Confirmarea comezilor

Asigurarea datelor pentru facturare;

Administrarea datelor corespunzatoare activitatii de logistica;

Raspunde de exactitatea, oportunitatea si realitatea documentelor intocmite, de buna pastrare si integritatea

documentelor pe care le detine;

Raspunde de raportarea corecta si la termen a tuturor datelor si informatiilor in legatura cu sarcinile de

serviciu primite ;

BENEFICII:

- Dezvoltare profesionala si posibilitati de promovare

Descrierea companiei:

ITC Logistic Romania este o societate cu o activitate de peste 10 ani ani in Romania si 40 de ani in Germania.

Suntem o companie specializata in servicii de logistica, activitatea noastra principala fiind partea de transport, in regim rutier, maritim si cargo aerian, cat si partea de depozitare, avand acest serviciu pe 3 locatii din Romania, in Brasov, Cluj si Timisoara.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ITC Logistic Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ITC Logistic Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ITC Logistic Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?