Expeditor / Dispecer / flotă frigorifică

Aurora Expediții este companie de transport dinamică și profesionistă. Având o experiență de peste 20 de ani cu echipa noastră, am construit o reputație solidă atât pe piața locală cât și pe cea europeană. Activăm în domeniul transportului de alimente vrac, marfuri generale si frigo atat pe piata nationala cat si pe cea internationala.

Pozitia oferita este de o mare importanta in cadrul companiei, oferind oportunitatea de a creste alaturi de noi. Vei avea un rol cu responsabilitati variate si un program structurat intr-o companie dispusa sa investeasca in oameni.

Descrierea jobului

  • Identificarea și selectarea furnizorilor de servicii de transport;
  • Dezvoltarea relațiilor comerciale cu transportatorii;
  • Planificarea, organizarea si coordonarea activitatilor zilnice de transport;
  • Verificarea activitatii soferilor si a pozitiei camioanelor;
  • Utilizarea sistemelor specifice pentru transport si logistica;
  • Întocmirea graficelor de transport si supervizarea derulării acestora;
  • Verificarea, înregistrarea și arhivarea foilor de parcurs si CMR;
  • Întocmirea de rapoarte specifice pentru management.

Cerințe

  • Experiență relevantă în dispecerat si intermediere in transport national si internațional frigorific cu preponderenta in sectorul FMCG (minim 5 ani) ;
  • Cunoașterea pachetului Microsoft Office;
  • Limba engleză – nivel avansat;
  • Abilități de planificare, organizare si comunicare;
  • Seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate;
  • Capacitatea de a rezolva concomitent mai multe sarcini;
  • Domiciliu stabil in Timisoara;
  • Spirit de echipa.

Oferim

  • Salariu fix competitiv;
  • Procent din realizări;
  • Program de muncă flexibil;
  • Posibilitatea de a lucra de acasă în regim de telemuncă;
  • Cursuri și programe dezvoltare continuă;
  • Posibilitatea de a avansa în cadrul companiei;
  • Echipă tânără și ambițioasă.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Aurora Expeditii pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Aurora Expeditii pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Aurora Expeditii locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?