Expeditor international

Manpower recruteaza Expeditor International pentru un important jucator in piata de transport și expediții, in Bucuresti.

Cerinte:
Cunoasterea unei limbi straine de circulatie europeana (engleza/germana/italiana/spaniola/franceza avansat);
Persoana comunicativa, persuasiva si organizata;
Persoana cu initiativa si orientare catre rezolvarea problemelor;
Abilitati de vanzare si negociere;
Seriozitate si punctualitate;
Spirit de echipa, planificare si negociere.

Responsabilitati:
Gestionarea bazelor de date de clienti si furnizori;
Contactarea permanenta de clienti noi;
Dezvoltarea portofoliului de clienti si furnizori, mentinerea permanenta a contactului cu acestia,
coordonarea si controlul expeditiilor de marfa;
Urmarirea incasarilor si platilor;
Realizarea target-ului lunar;
Identificarea celor mai bune solutii de transport;
Intocmirea ofertelor de transport;
Organizarea transporturilor (complete si grupaje);
Raportarea periodica a activitatii catre managerul superior;
Introducerea datelor operationale in sistemul informatics.

Alte informatii:
Salariu motivant, bonusuri + bonuri de masa + asigurare medicala.
Locatie: Bucuresti, sector 6.
Program: Luni – Vineri, 09:00 – 18:00.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la MANPOWER ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la MANPOWER ROMANIA SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are MANPOWER ROMANIA SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?