EXPEDITOR INTERNATIONAL - CASA DE EXPEDITII

Ești interesat de un post de EXPEDITOR INTERNATIONAL în cadrul CASEI DE EXPEDITII DUVENBECK?

TE AȘTEPTĂM SĂ TE ALĂTURI ECHIPEI NOASTRE, dacă îndeplinești următoarele cerințe:

  • Minimum 2 ani de experiență într-un post similar
  • Cunoașterea burselor de transport și a tehnicilor de vânzări în transporturi
  • Cunoașterea la nivel avansat a lb. engleze ( constituie avantaj cunoasterea lb. germane!)
  • Bune cunostinte de operare PC (MS Office - Word, Excel, Internet etc)
  • Excelente abilități de comunicare și negociere
  • Inițiativă și orientare spre rezolvarea operativă a problemelor...

   Vei avea următoarele RESPONSABILITATI PRINCIPALE:

  •  Asigurarea preluării, confirmării si planificării comenzilor/proiectelor de transport,
  •  Urmărirea statusului comenzii pe tot parcursul cursei și identificarea soluțiilor optime privind realizarea comenzilor de transport,
  •  Urmărirea  existenței tuturor documentelor justificative ale transportului, conform prevederilor legale și a convenției părților,
  • Completarea în termen a platformelor informatice interne dedicate curselor/proiectelor de transport , conform procedurilor interne,
  •  Informarea clienților cu privire la stadiul/realizarea transportului,
  •  Respectarea normelor și procedurilor interne aplicabile la nivelul societății.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DUVENBECK LOGISTIK SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DUVENBECK LOGISTIK SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DUVENBECK LOGISTIK SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?