Expeditor international / coordonator transport

Cerinte:

- studii superioare finalizate;

- experienta relevanta in coordonare transport rutier de marfa;

- cunoasterea la nivel avansat a unei limbi de circulatie internationala (engleza, germana, franceza, italiana), scris si vorbit;

- cunostinte operare PC (Word, Excel, Internet etc.);

- aptitudini de comunicare, planificare si negociere;

- seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate;

- permis de conducere;

Responsabilitati si sarcini:

- Preluarea cererilor de oferte si a comenzilor din partea clientilor;
- Primirea si confirmarea comenzilor de transport;
- Gasirea solutiilor optime de desfasurare a transporturilor si comunicarea solutiilor alese catre clienti;
- Organizarea transporturilor in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei;
- Optimizeaza costurilor legate de transport;

Beneficii:

- pachet salarial motivant;

- bonusuri anuale;

- asigurare medicala privata;

- tichete de masa;

- transport asigurat de la statia de metru Pacii, cca 5 km pana la punctul de lucru din com Ciorogarla, Ilfov.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SMART SPEDITION SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SMART SPEDITION SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SMART SPEDITION SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?