EXPEDITOR INTERNATIONAL

Ești interesat de posturile vacante de la punctul nostru de lucru din PECICA - jud. Arad?

 Dacă îndeplinești următoarele cerințe:

  • Minimum 2 ani de experiență într-un post similar
  • Cunoașterea burselor de transport și a tehnicilor de vânzări în transporturi
  • Cunoașterea la nivel avansat a lb. engleze ( constituie avantaj cunoasterea lb. sârbe!)
  • Bune cunostinte de operare PC (MS Office - Word, Excel, Internet etc)
  • Excelente abilități de comunicare și negociere
  • Inițiativă și orientare spre rezolvarea operativă a problemelor...

  ...TE AȘTEPTĂM SĂ TE ALĂTURI ECHIPEI NOASTRE DE COORDONARE ÎN TRANSPORT!

   Vei avea următoarele RESPONSABILITATI PRINCIPALE:

  •  Cunoașterea și respectarea legislației rutiere și a celei  aplicabile transportului rutier de mărfuri, intern și internațional,
  •  Asigurarea preluării, confirmării si planificării comenzilor/proiectelor de transport,
  •  Asigurarea programării și optimizării rutelor pentru conducătorii auto pe care îi coordonează, stabilirea planului de transport în funcție de cantitatea mărfurilor, a traseului, precum și justificarea economică a fiecărei curse,
  •  Asigurarea transmiterii tuturor detaliilor referitoare la caracteristicile transportului către conducătorii auto, a căror activitate o monitorizează și o asistă permanent, inclusiv cu privire la respectarea condițiilor sau termenelor de încărcare/descărcare,
  •  Urmărirea statusului comenzii pe tot parcursul cursei și identificarea soluțiilor optime privind realizarea comenzilor de transport,
  •  Urmărirea  existenței tuturor documentelor justificative ale transportului, conform prevederilor legale și a convenției părților,
  • Completarea în termen a platformelor informatice interne dedicate curselor/proiectelor de transport sau conducătorilor auto, conform procedurilor interne,
  •  Informarea clienților cu privire la stadiul/realizarea transportului,
  •  Respectarea normelor și procedurilor interne aplicabile la nivelul societății.

Salariul și celelalte beneficii le vom discuta la interviul la care vei fi invitatdacă îndeplinești cerințele precizate în acest anunț.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DUVENBECK LOGISTIK SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DUVENBECK LOGISTIK SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DUVENBECK LOGISTIK SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?