Expeditor international - transport marfa

TCS Forwarding cauta expeditori pentru transport international de marfa, pentru punctele de lucru din Craiova si Pitesti. Oferim training si lucrul sub indrumarea unui senior expeditor, deci experienta anterioara nu este obligatorie.

Cerinte:

- Persoana comunicativa, organizata, rezistenta la stres, capabila sa gandeasca strategic si sa lucreze in echipa;
- O buna cunoastere a limbii engleze (cunostintele de limba germana, la orice nivel, reprezinta un avantaj)
- Cunostinte generale de operare pe calculator si folosirea pachetului MS Office - Excel, Word;

Responsabilitati principale (dupa perioada de training):

- Contactarea beneficiarilor serviciilor de transport marfa;
- Negocierea preturilor acestor servicii in limitele prestabilite impreuna cu managerul de departament;
- Operarea in sistem a comenzilor de transport si introducerea documentelor aferente transporturilor efectuate;
- Mentinerea legaturii cu clientii si transportatorii;
- Gasirea solutiilor optime de desfasurare a transporturilor;
- Pastrarea confidentialitatii privind informatiile cu care intra in contact.

Oferta (bonusuri, beneficii):

- Loc de munca stabil, intr-o echipa tanara si dinamica, cu perspectiva de avansare in functie de rezultatele acumulate;
- Formarea inițială și, ulterior, dezvoltarea competențelor profesionale;
- Cresterea progresiva sau sub forma de bonusuri a remuneratiei lunare, in functie de rezultate si de cresterea activitatii firmei.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la TCS Forwarding SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la TCS Forwarding SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are TCS Forwarding SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?