EXPEDITOR TRANSPORT INTERNATIONAL

Casa de expeditie si transport international angajeaza expeditor transport international marfa - rutier.

Cerinte:

- Persoana comunicativa, organizata, rezistenta la stres, capabila sa gandeasca strategic si sa lucreze in echipa;
- O buna cunoastere a limbii engleze (cunostintele de limba germana, franceza, italiana, spaniola, la orice nivel, reprezinta un avantaj)
- Cunostinte generale de operare pe calculator si folosirea pachetului MS Office - Excel, Word;

Responsabilitati principale (dupa perioada de training):

- Contactarea beneficiarilor serviciilor de transport marfa;
- Negocierea preturilor acestor servicii in limitele prestabilite impreuna cu managerul de departament;
- Operarea in sistem a comenzilor de transport si introducerea documentelor aferente transporturilor efectuate;
- Mentinerea legaturii cu clientii si transportatorii;
- Gasirea solutiilor optime de desfasurare a transporturilor;
- Pastrarea confidentialitatii privind informatiile cu care intra in contact.

Oferta (bonusuri, beneficii):

- Loc de munca stabil, intr-o echipa tanara si dinamica, cu perspectiva de avansare in functie de rezultatele acumulate;
- Formarea inițială și, ulterior, dezvoltarea competențelor profesionale;
- Cresterea progresiva sau sub forma de bonusuri a remuneratiei lunare, in functie de rezultate si de cresterea activitatii firmei.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC CARSPEED SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC CARSPEED SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC CARSPEED SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?