Expert achizitii publice internationale - TED

STUDIO ART CONSTRUCT este in cautarea unei persoane cu experienta in intocmirea si depunerea documentatiilor pentru licitatii publice in domeniul proiectarii constructiilor din Germania. Candidatul ideal trebuie sa stie limba germana.

SARCINI SI RESPONSABILITATI:

Raspunde de pregatirea documentatiei, organizarea si derularea participarii companiei la licitatii achizitiilor publice cu respectarea legislatiei in vigoare. De asemenea, elaboreaza rapoarte privind stadiul licitatiilor la solicitarea angajatorului si/sau a Organismului Intermediar.

Cerinte:

- Studii si specializari: studii superioare tehnice/economice
- Absolvent de curs cu atestat pentru expert în achiziţii publice, cod COR
- Cunoaşterea temeinică a legislatiei nationale si reglementarilor UE in domeniul achizitiilor publice si a prevederilor privind documentatia specifica pentru achizitiile publice
- Experienta practica de operare pe TED
- Experienta practica de minim 3 ani pe o pozitie similara
- cunostinte de operare PC – nivel avansat (Word, Excel, PowerPoint, Internet, E-mail, etc.), -cunoasterea unei limbi de circulatie internationala – engleza (nivel avansat constituie un avantaj).

Responsabilitati:

- Monitorizarea si urmarirea oportunitati de licitatii interne si internationale;
- Monitorizarea statusul licitatiilor pe rol (clarificari, contestatii, amanari, anulari, etc...);
- Studierea documentatiilor de atribuire;
- Solicitarea autoritatii contractante de clarificari;
- Urmareste daca societatea indeplineste conditiile de calificare sau eligibilitate prevazute in documentatiile de atribuire;
- Elaborarea documentelor de calificare sau eligibilitate si urmarirea ofertei pana la momentul adjudecarii sau respingerii;
- Colaborarea cu toate departamentele pentru a introduce in oferta toate documentele necesare;
- Identificarea expertilor solicitati in cadrul documentatilor de atribuire si pregatirea documentelor necesare dovedirii indeplinirii tuturor cerintelor;
- Identificarea si tinerea legaturilor pentru participarea la procedurile de licitatie;
- Raspuns la solicitari de clarificari din partea comisiilor de evaluare;
- Urmarirea modificarilor in legislatia privind achizitiile publice.

Experienta in domeniu minim 3 ani

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Studio Art Construct SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Studio Art Construct SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Studio Art Construct SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?