Expert Contabil - Buftea

XM Textiles  este o companie multinationala care produce si comercializeaza materiale textile profesionale pentru haine de lucru, uniforme si echipamente de protectie.

Datorita expansiunii afacerii in Romania cautam: Contabil

Cerinte:

- experienta de minim 5 ani intr-o pozitie de financiar-contabil;

- studii superioare economice;
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiar- contabile;
- obligatoriu limba engleza SAU rusa nivel avansat, scris si vorbit;

- сalificare profesionala in domeniul contabilitate.

Responsabilitati:
- organizeaza contabilitatea societatii in conformitate cu dispozitiile legale;
- inregistreaza corect documentele justificative in evidenta contabila;
- urmareste rulajele si soldurile conturilor prelucrate;
- intocmeste si semneaza balanta, bilant, declaratii lunare, salarii;
-jurnale, deconturi, amortizari, mijloace fixe, stat de plata, revisal, Hr, intrastat;
- asigura identificarea la timp a fenomenelor negative, a deficientelor de gestionare a activitatii unitatii si ia masurile cu caracter preventiv pentru asigurarea bunului mers a activitatii economico-financiare;
- reprezinta societatea in relatia cu autoritatile statului si cu ocazia controalelor;
- exercita control financiar preventiv;

OFERIM:

- pachet salarial atractiv

- contract pe perioada nedeterminata;

- decontare transport;

- mediu de lucru profesionist;

- bonusare anuala in functie de performante;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la XM Textiles pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la XM Textiles pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are XM Textiles locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?