Expert contabil

CERINTE:

- absolvent studii superioare cu specializare in domeniul financiar - contabil

- stagiul CECCAR absolvit - expert contabil autorizat

- minim 3 ani de experienta pe un post similar

- cunostinte bune operare PC

- cunostinte operare soft contabil

- cunostinte legislatie financiar - contabila

- abilitati de comunicare si gandire analitica

- capacitate de planificare, organizare si prioritizare a lucrarilor in functie de termene

- atentie la detalii

- abilitati de lucru in echipa

- cunostinte limba engleza

RESPONSABILITATI:

- inregistreaza, verifica, organizeaza toate documentele financiar-contabile ale societatii

- intocmeste, verifica si semneaza situatiile financiare

- realizeaza rapoarte de management si situatii diverse, luand in calcul documentele contabile justificative

- executa lucrari cu caracter fiscal si reprezinta societatea in fata autoritatilor statului

- efectueaza expertize financiar-contabile sau alte lucrari cu caracter financiar-contabil (realizare state de plata lunare,       depunere declaratii, etc.)

- incadreaza corect documentele contabile pe proiecte

- coordonarea activitatii de inventariere asupra bunurilor materiale ale companiei

- inchiderile de luna, asigurandu-se ca toate raportarile catre autoritatile fiscale sunt corecte si trimise la timp

- asigura intocmirea la timp si in conformitate cu dispozitiile legale a balantelor de verificare, bilanturilor semestriale si   anuale, precum si a situatiilor lunare privind principalii indicatori economico-financiari

BENEFICII:

- vor fi detaliate in cadrul interviului

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la AlpAccess pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la AlpAccess pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are AlpAccess locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?