Export reprezentative- decoratiuni textile-

Sophia angajeaza reprezentant export pentru Italia, Franta, Spania, Tarile Arabe,

RESPONSABILITATI:

- Prospectarea zonei de piata arondata
- Identificarea si abordarea prospectilor
- Promovarea ofertei Sophia la nivel international
- Tratarea solicitarilor clientilor de la primul contact pana la etapa de follow-up dupa livrarea comenzilor
- Elaborarea documentelor necesare procesului de vanzare: devize, proforme, fisa de dat in productie, documente de livrare, documentatie vamala
- Respectarea si implicarea activa in elaborarea strategiei de dezvoltare a departamentului
- Participarea la targuri si expozitii internationale
- Participarea la targuri internationale ,2-3 targuri anual, Milano si Paris

CERINTE:

- Cunoscator al cel putin doua limbi de circulatie internationala (italiana, engleza, franceza, spaniola rusa si araba);
- Experienta in vanzari (constituie avantaj experienta intr-un post similar);
- Abilitati de comunicare si relationare cu clientii cat si cu restul echipei;
- Abilitati de negociere;
- Bune abilitati de cercetare, prospectare piata;
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, Outlook,ERP);
- Permis auto-optional
- Seriozitate, corectitudine, punctualitate;
- Deschidere la nou, spirit de initiativa;
- Disponibilitate la deplasari la targuri si expozitii internationale.

BENEFICII:

- Lucrul intr-o companie de renume, cu o echipa tanara, dinamica, profesionista
- Posibilitati reale de avansare pe plan profesional
- Pachet salarial atractiv  ( comision  din vanzarile peste target)
- Telefon, laptop.

DESCRIEREA COMPANIEI:

Sophia, în calitate de producător și editor de colecții, s-a dezvoltat în domeniul decorațiunilor
interioare de-a lungul a 11 ani de experiență, ajungând la un număr de 24 magazine în România și Republica Moldova, dintre care 16 sunt în regim de franciză, iar 7 în regim propriu.
Sophia participa anual la targurile nationale si internationale dedicate designului de interior: BIFE, Romhotel, Spring Fair International (Birmingham), Maison et Objet(Paris), Salone Internationale del Mobile(Milano).

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Sophia Home Decoration pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Sophia Home Decoration pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Sophia Home Decoration locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?