Facility Coordinator

Căutăm un Head of Facility pentru departamentul nostru de Site Infrastructure.

Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Coordonarea echipei de tehnicieni responsabili pentru întreținerea clădirilor si a echipamentelor aferente;
  • Administrează planificarea bugetelor anuale si monitorizează cheltuielile in vederea alinierii la bugetele aprobate;
  • Responsabil pentru întreținerea si verificările tehnice specifice legale ale clădirilor, subansamblele acestora si a echipamentelor deservente (HVAC, încălzire, compresoare, sisteme de detecție, alarmare si apărare împotriva incendiilor, etc.);
  • Reprezintă compania si interesele acesteia in fata autorităților legale, in zona ariei de responsabilitate;
  • Întocmirea documentațiilor de avizare a proiectelor de construcții si instalații in colaborare cu firme de consultanta pentru obiective noi, sau extinderi a celor existente;
  • Gestionează aspectele de management energetic la nivelul companiei, propune si implementează proiecte de sustenabilitate.

Cerințe

  • Studii universitare tehnice de specialitate, experiența în domeniu 3-5 ani in domeniu;
  • Cunoștințe in domeniul Managementului Facilitaților, experiența in utilizarea sistemelor BMS – prezinta un avantaj;
  • Cunoștințe de prelucrare electronica a datelor (MS-Office, Excel, Outlook) si programe de proiectare asistata (AutoCAD);
  • Autorizat ANRE Management Energetic si Auditor Intern ISreprezintă un avantaj;
  • Cunoașterea limbii engleze – nivel mediu, cunoștințe de limba germană - reprezintă un avantaj;
  • Experiență in coordonare echipe, luare de decizii la nivel independent.

Beneficii

  • Mediu de lucru competitiv;
  • Șansa dezvoltării carierei într-o companie multinațională de renume;
  • Prime anuale;
  • Training inițial, programe de dezvoltare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER România locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?