Factory Controller

Competente necesare:
->Experienta intr-o pozitie similara de minim 7 ani;
->Limba engleza – nivel avansat
->Buna gestionare a situatiilor contabile si a lucrului cu cifrele;
->Spirit analitic si obiectiv;
->Spirit de initiativa si deschidere catre nou;
->Atentie concentrata si distributiva;
->Integritate, pastrarea confidentialitatii;
->Usurinta in stabilirea relatiilor interpersonale;
->Abilitati excelente de organizare si structurare;
->Capacitate de a lucra sub presiune.

Responsabilitati:

 • Asigura stabilirea costului standard si cel actual pentru materii prime, ambalaje si produse finite;

• Calculeaza costul formularilor noi pentru lansarea inovatiilor;

• Monitorizeaza si analizeaza in detaliu costurile actuale;

• Determina variatia costurilor actuale fata de buget si actioneaza ca analist de costuri pentru fabrica din Suceava;

• Pregateste rapoartele de fabrica privind analiza costurilor;

• Pregateste calculatia pentru bugetul de fabrica si propune preturile de vanzare;

• Monitorizeaza, calculeaza si actualizeaza indicatorii financiari in fisierul cu indicatorii de performanta ai fabricii;

• Responsabil cu colectarea informatiilor necesare si inregistrarea in contabilitate a estimarilor de costuri de productie si a productiei obtinute;

• Responsabil cu inchiderea de luna si intocmirea raportarilor conform calendarului de raportare/month-end, precum si cu inregistrarea rezultatelor in sistemele informatice ale companiei;

• Asigura comunicarea intre fabrica si companiile locale (clienti externi cat si cei de Grup) a informatiilor legate de preturi sau preturile de transfer (TP);

• Participa activ in implementarea sistemelor informatice ale Companiei;

• Coopereaza cu alte departamente (Productie, Dezvoltare Proces&Produs, Dezvoltare Ambalaj, Logistica externa, Marketing) furnizand informatii pentru asigurarea unei functionarii optime a intregii organizatii;

• Responsabil cu intocmirea diferitelor rapoarte financiare si de management necesare deciziilor de business;

Oferim:
• Oportunitate de dezvoltare a carierei intr-un mediu de lucru multinational si profesionist;

• Echipă primitoare și dinamică.
• Pachet salarial atractiv.
• Stabilitate.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la S.C. BETTY ICE S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la S.C. BETTY ICE S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are S.C. BETTY ICE S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?