Farmacist / Asistent de farmacie

Farmacist / Asistent Farmacist

Candidatul ideal :

  • Studii superioare de specialitate finalizate - Facultatea de Farmacie/ Scoala Postliceala de Asistenti deFarmacie
  • Experienta in farmacii cu circuit deschis - constituie avantaj
  • Abilitati de relationare si comunicare.
  • Orientare catre pacient
  • Spirit de echipa
  • Cunostinte operare PC si programe de gestiune farmaceutica;
  • Atentie distributiva;

Descrierea jobului:

  • Interactioneaza cu pacientul si face recomandari individualizate, in functie de nevoile sale;
  • Elibereaza medicamentele prescrise pe retetele medicale;
  • Introduce facturi in gestiune;
  • Verifica si urmareste stocurile;
  • Verifica si centralizeaza retetele pentru Casa de Asigurari.
  • Participa la inventare.
  • Tine evidenta produselor psihotrope si stupefiante;
  • Intocmeste comenzi pentru aprovizionarea farmaciei;

Descrierea companiei:

FARMACIA CAPITOL FARM a fost infiintata in 2009 avand principal obiectiv cresterea calitatii serviciilor farmaceutice catre pacientii din Orasul Medgidia si nu numai.
Suntem o farmacie independenta si detinem 2 puncte de lucru in Medgidia cu un vad comercial foarte bun.
Farmacistii nostri se dedica fiecarui pacient incercand sa ii ofere tratamentul adecvat, asigurandu-i in acelasi timp stricta confidentialitate.
Suntem o companie in dezvoltare, pe de-o parte cu o echipa tanara, dinamica, receptiva, sustinuta de partea cealalta de o echipa analitica formata din oameni cu experienta si suflet bun.

Oferta

Bonusuri in functie de rezultate, bonuri de masa, mediu de lucru placut.

Pentru angajatii din alta localitate se asigura cazare

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la CAPITOL FARM SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la CAPITOL FARM SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are CAPITOL FARM SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?