Farmacist - Cimpina, Calarasi, Zimnicea

Farmaciile Dona reprezintă unul dintre cele mai apreciate lanțuri farmaceutice din Romania.

Alătură-te celor 2500 de specialiști care au ales să facă un pas înainte spre o carieră de succes!

Candidatul ideal:

- Studii de specialitate finalizate (Facultatea de Farmacie);
- Experiența pe o poziție similară reprezintă un real avantaj;
- Certificat de membru al Colegiului Farmaciștilor avizat pe anul în curs;
- Cunoștințe Microsoft Office la nivel mediu;
- Bune abilități de comunicare;
- Amabilitate și empatie față de pacienți;
- Integritate și etică profesională.

Responsabilități:
- Consilierea pacienților cu privire la utilizarea medicamentelor și a potențialelor riscuri/efecte adverse;
- Eliberarea medicamentelor pe bază de prescripție medicală și OTC-uri;
- Participarea la verificarea, monitorizarea si gestiunea stocurilor;
- Informarea permanenta asupra noilor practici farmaceutice, medicamente nou-aparute si a modului de administrare a acestora.

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv, corelat cu experiența și performanța;
- Tichete de masă;
- Bonus de performanță lunar în baza rezultatelor obținute;
- Oportunități de creștere și dezvoltare în cadrul unuia dintre cele mai mari lanțuri de retail farmaceutic;
- Acces la training-uri de specialitate și interes profesional;
- Acces gratuit la cursuri anuale cu credite EFC obligatorii;
- Echitate, corectitudine, stabilitate și respect.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la FARMACIILE DONA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la FARMACIILE DONA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are FARMACIILE DONA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?