Candidatul ideal

- absolvent/a al/a Facultatii de Farmacie- conditie obligatorie;
- detinator al Certificatului de Libera Practica
- foarte bune abilitati de comunicare si relationare
- bune abilitati de planificare si organizare
- cunostinte operare PC

Descrierea jobului

• Sa se asigure ca desfasurarea activitatilor autorizate, precum si acuratetea si calitatea inregistrarilor din cadrul punctului de lucru sunt in acord cu buna practica de distributie si in conformitate cu procedurile standard de operare stabilite pentru fiecare tip de activitate;
• Participarea la procesele de receptie, culegere comenzi si livrare pentru produsele stupefiante si psihotrope in conformitate cu prevederile legale;
• Validarea, direct sau prin delegare catre lucratorii depozit instruiti pentru efectuarea receptiei, ca toate produsele avizate pentru depozitare/distributie si toate iesirile de marfa sunt conforme din punct de vedere calitativ;
• Analiza si solutionarea neconformitatilor calitative din cadrul procesului de receptie si a reclamatiilor referitoare la calitatea medicamentului in colaborare cu departamentul Comercial si cu producatorii/furnizorii;
• Verificarea conformitatii mijloacelor de transport dedicate livrarii de medicamente: curatenie, realizarea dezinfectiei conform planificarii, etc. si monitorizarea inregistrarilor de temperaturi din depozit si flota de livrare pentru produse termolabile si ambientale;
• Monitorizarea temperaturii si umiditatii din toate zonele depozitului si se asigura ca sunt luate masurile necesare pentru pastrarea acestora in intervalele optime;
• Participarea activa la revizuirea procedurilor implementate privind asigurarea calitatii medicamentului, in vederea eficientizarii proceselor de control asupra calitatii.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la A&D Pharma - Dr.Max Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la A&D Pharma - Dr.Max Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are A&D Pharma - Dr.Max Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?