Farmacist - Petrosani, Vulcan, Petrila (cu pachet relocare)

Salar net
1000 - 1500 EURO / luna

Candidatul ideal

Acest anunț este pentru orasele Petrosani, Vulcan si Petrila și se adresează și candidaților din alte localități pentru care PUTEM ASIGURA RELOCARE SAU TRANSPORT.

Profil candidat:
•Studii superioare finalizate - Facultatea de Farmacie
•Experiență 1 an pe un post similar, de preferat
•Capacitate dovedită de aplicare a regulilor de bună practică farmaceutică
•Abilități de coordonare a echipei din farmacie
•Cunoștințe de operare PC - nivel mediu

Descrierea jobului

Responsabilități cheie:
• consilierea pacienților cu privire la utilizarea medicamentelor și a potențialelor riscuri/efecte adverse
• eliberarea medicamentelor pe bază de prescripție medicală și OTC-uri
• participarea la verificarea, monitorizarea și gestiunea stocurilor
• informarea permanentă asupra noilor practici farmaceutice, medicamente nou-aparute și a modului de administrare a acestora

Beneficii:
• pachet salarial atractiv, corelat cu experiența și performanța
• bonus de performanță lunar în baza rezultatelor obținute
• tichete de masă
• tichete cadou oferite cu ocazia sărbătorilor de Paște și Crăciun
• decontarea cotizației anuale la Colegiul Farmaciștilor
• asigurare privată de sănătate odată cu atingerea pragului de vechime în companie
• card de reducere în farmaciile Dona
• abonament Bookster, 7 Card
• oportunități de creștere și dezvoltare în cadrul unuia dintre cele mai mari lanțuri de retail farmaceutic
• acces la training-uri de specialitate și interes profesional
• acces gratuit la cursuri anuale cu credite EFC obligatorii
• pachet Bun venit în Dona

Farmacia DONA este unul dintre cele mai apreciate nume în retailul farmaceutic din România, cu o reputație solidă construită în cei peste 25 de ani de activitate. În fiecare zi, în oricare dintre cele peste 320 de Farmacii DONA vei intra, vei fi întâmpinat cu atenție, grijă, dar mai ales cu respect. La fel ca tine, peste 2,5 milioane de pacienți trec lunar pragul Farmaciilor DONA.

Peste 2.500 de profesioniști în domeniul sănătății lucrează în Grupul DONA, cu toții find devotați unui scop comun, acela de a asigura servicii farmaceutice la cel mai înalt nivel calitativ.

Alătură-te și tu echipei DONA!

www.FarmaciileDONA.ro