Resurse Umane

Farmacist Sef

  • Resurse Umane

Cautam Farmacist Sef pentru Elma Vita Farmacii, punct de lucru in Tritenii de Jos.

Candidatul Ideal

-Absolvent al Facultatii de Farmacie;
-Certificat dе Membru al Colegiului Farmaciștilor din România, avizat pe anul in curs;
-Persoana echilibrata, calma;
-Bune abilitati de comunicare;
-Orientare catre rezultate;
-Foarte bune abilitati de leadership;
-Excelente abilitati organizatorice;
-Are masina proprie pentru deplasare la punct de lucru in mediu rural.

Descrierea jobului

-Organizeaza, conduce si controleaza activitatea farmaciei;
-Asigura aprovizionarea ritmica si constanta a farmaciei cu medicamente si alte produse de sanatate numai de la distribuitori autorizati, respectand prevederile legale;
-Efectueaza receptia calitativa si cantitativa pe baza facturii emise de catre furnizori, verificand seria si termenul de valabilitate;
-Supravegheaza ca pe ambalaj sa fie inscriptionat pretul si modul de administrare al medicamentelor;
-Urmăreşte termenele de valabilitate ale medicamentelor si ia masuri pentru evitarea depăşirii acestor termene la toate produsele existente in farmacie;
-Coordoneaza si participa la inventare impreuna cu farmaciştii si cu asistentii de farmacie;
-Identifica modalitatile de atragere si fidelizare a pacientilor;
-Asigura si executa eliberarea medicamentelor pe baza de prescriptie medicala, cu respectarea prevederilor legii;
-Realizeaza centralizarea retetelor;
-Raspunde de eliberarea, depozitarea, evidenta in conformitate cu legislatia in vigoare a produselor psihotrope si stupefiante.

Pachet salarial

-Salariu competitiv in functie de experienta;
-Tichete de masa;
-21 zile de concediu de odihna;
-Sarbatori legale libere;
-Training si suport permanent.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Resurse Umane pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Resurse Umane pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Resurse Umane locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?