Farmacist si Asistent de Farmacie

Candidatul ideal

  • Titlu oficial de calificare în profesia de farmacist/asistent de farmacie;
  • Calitate de membru al Colegiului Farmaciștilor sau Ordinul Asistentilor dobândită prin obținerea Certificatului de Membru;
  • Competențe și aptitudini bune de operare PC (MS Office);
  • Experiența pe o poziție similară reprezintă un avantaj;
  • Echilibru emoțional;
  • Capacitate excepțională de a comunica și de a lucra eficient în echipă, prin înțelegerea emoției de grup și crearea unor relații de valoare;
  • Capacitate de a asculta activ și de a înțelege nevoile pacientului;
  • Capacitate de persuasiune folosită ca un motor al creșterii și dezvoltării personale în relație cu echipa.

Descrierea jobului

Echipa noastră se află în proces de întregire. Dacă îți dorești să evoluezi pe plan profesional și ești motivat să îți depășești limitele, acum ai oportunitatea să vii să ne cunoaștem.

Postul de farmacist are următoarele responsabilități:

  • Eliberarea medicamentelor cu prescpripție medicală și a OTC-urilor;
  • Implicarea activă în identificarea și înțelegerea nevoilor pacienților;
  • Consilierea specializată în funcție de nevoile fiecărui pacient;
  • Furnizarea de servicii farmaceutice despre modul de utilizare corespunzător al medicamentelor și despre potențialele riscuri și efecte adverse;
  • Coordonarea și supravegherea activității profesionale a asistenților de farmacie.
  • Efectuarea recepției medicamentelor și a altor produse de sănătate, cantitativ și calitativ.
  • Participarea la acțiuni de prevenție și informare a pacienților cu misiunea de a promova un stil de viață sănătos;
  • Monitorizarea și gestionarea stocurilor pentru asigurarea stocului optim;
  • Participarea periodică la activitatea de inventariere a produselor din cadrul farmaciei.

Compensații și beneficii:

Răsplătim motivația și încurajăm performanța pentru că ne dorim în echipă numai profesioniști.

Oferim:

  • un salariu de bază atractiv (toate taxele incluse in brut);
  • bonusuri de performanță motivante;
  • tichete de masă;
  • Prime sarbatori;
  • cursuri de formare și perfecționare profesională cu trainer specializat în activitatea de farmacie;
  • cursuri de dezvoltare personală.

Descrierea companiei

”LARA” este privită drept un concept care însumează următoarele calități ale farmaciștilor noștri: L-loialitate, A-ambiție, R-respect și A-angajament!

Lara Farm este unul dintre liderii locali pe piața furnizării de medicamente, OTC, suplimente nutritive, produse parafarmaceutice, cosmetice și tehnică medicală.

Experiența în domeniu s-a concretizat în activitatea desfășurată pe parcursul ultimilor 14 ani prin extinderea rețelei de farmacii la nivelul municipiului și județului Iași, ajungând în prezent să deținem 10 puncte de lucru, farmacii, amplasate în fiecare cartier al orașului și o drogherie în incinta Complexului Comercial Egros Suceava.
Avem peste 60 de angajați cu înalte calificări în domeniul farmaceutic, o cifră de afaceri anuală de peste 7 milioane euro și o experiență de peste 14 ani.

Punem la dispoziție cele mai accesibile prețuri la o gamă variată de produse, oferte speciale, reduceri pe baza cardului de fidelitate. Eliberăm rețete gratuite și compensate în contract cu CAS Iași și .

Scopul nostru principal este de a alinia munca profesiei de farmacist cu nevoile oamenilor, pentru a le pune mereu la dispoziție cele mai bune servicii. Am îndeplinit această îndatorire profesională atât prin dezvoltare continuă, autoevaluare, dar și prin implicarea activă în acțiuni de prevenție și informare a pacienților cu misiunea de a promova un stil de viață sănătos!

Încrederea oamenilor în potențialul nostru și în calitatea serviciilor oferite de către specialiștii noștri ne-a ambiționat să muncim din greu și să clădim o fundație solidă a conceptului Lara Farm, unde am adăugat de-alungul timpului câte o cărămidă a fiecărui succes.

Prezența pacienților care ne trec pragul zi de zi, responsabilitatea și motivația noastră reprezintă o garanție că suntem într-o dezvoltare continuă pentru a fi cât mai aproape de nevoile și așteptărilor tuturor.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC LARA FARM SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC LARA FARM SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC LARA FARM SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?