Finance Systems & Reporting Analyst

Employment type: Permanent

Experience level: 2 - 3 years

Description

Căutăm un SAP CO-PC Analyst Systems & Reporting pentru departamentul nostru de GBS Systems & Reporting

Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Procesare zilnică a datelor (prelucrarea protocoalelor de erori legate de mișcarea datelor in sistem) ȋn legătura cu transferul de date HOST–SAP;
  • Analizarea si prelucrarea erorilor in urma  transferul de date HOST–SAP;
  • Verificare si menținere bazai de date (necesar de materiale, centru de cost/post de lucru, obiect de cost, calculații lipsa / invalide) în transferul de date HOST–SAP);
  • Suport pentru prelucrarea si crearea calculațiilor lunare; Remediere erori calculații;
  • Suport pentru prelucrarea si crearea lunara a rapoartelor de inventar;
  • Contribuția la închiderea de lună (departament Controlling FG2 a sistemelor de serie si asigurarea structurii si a calității datelor în sisteme/segmente: electric, interior, sistema de asamblare, sisteme de componente si sisteme de baterie).

Cerințe:

  • Cunoștințe de specialitate;
  • Pregătire universitară dobândită prin diploma de licență;
  • Minim 2 -3 ani experiență ȋn Controlling sau IT;
  • Cunoștințe medii a programului Excel (exemplu: Pivot, Vlookup);
  • Cunoștințe de limba engleză - nivel avansat;
  • Cunoștințe de limba germană - constituie avantaj.

Beneficii:

  • Training la locul de muncă;
  • Program flexibil;
  • Oportunități de avansare in carieră;
  • Mediu de lucru internațional.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Finance Systems & Reporting Analyst.

Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER România pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER România locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?