Financial controller

AliRa Recruitment recruteaza pentru clientul sau,  companie multinationala producatoare de seminte, unul dintre jucatorii importanti din sectorul agribusiness, o pozitie de Financial Controller, cu locatia in Bucuresti.

Profil candidat:

  • Diplomă universitară: Finanțe/Contabilitate/Economie;
  • Experiență pe o poziție similară timp de cel puțin 2 ani;
  • Bună înțelegere a principiilor financiare și contabile;
  • Fluent în limba engleză (scris și vorbit);
  • Competențe Microsoft Office - în special Excel;
  • Utilizarea profesională a sistemelor ERP;
  • Capacitatea de a analiza situațiile financiare, capacitatea de a planifica, organiza, prioritiza și respecta termenele limită;
  • Bune abilitati de comunicare și relationare;
  • Team player.

Responsabilitati:

  • Furnizarea de suport in ceea ce priveste analiza indicatorilor financiari si de business catre managementul firmei si catre grup;
  • Gestionarea controlului costurilor și evaluarea performanței de business;
  • Confirmarea datelor contabile și intocmirea raportarilor lunare;
  • Construirea & monitorizarea bugetului anual în conformitate cu obiectivele companiei;
  • Pregatirea si furnizarea oricaror informații financiare solicitate de management;
  • Urmărirea tuturor facturilor în conformitate cu conditiile contractuale și ale bugetului;
  • Organizarea si efectuarea platilor conform contractelor in derulare;
  • Monitorizarea lunară a cheltuielilor de business pentru angajații companiei;
  • Urmarirea bugetelor si costurilor;
  • Activitati de credit control si urmărirea plăților scadente;
  • Gestionarea activitatii administrative de resurse umane;
  • Coordonarea cu alte departamente in vederea colectarii informațiilor necesare pentru furnizarea rapoartelor periodice si in timp util;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ALIRA RECRUITMENT SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ALIRA RECRUITMENT SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ALIRA RECRUITMENT SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?