Financial Controller

Candidatul ideal este un controlor financiar încrezător, care va gestiona și îmbunătăți performanța financiară a organizației clientului nostru și va conduce operațiunile contabile ale acestora. Rolul este bazat pe contractant. După începerea în birou, rolul va fi hibrid.

Responsabilitati

  • Creați și furnizați analize și rapoarte financiare
  • Oferiți transparență deplină în domeniul financiar, având grijă de procesul de acumulare lunară
  • Contribuiți, stabiliți și dezvoltați în continuare ghiduri, metode, procese și sisteme
  • Elaborarea planurilor de creștere financiară
  • Supraveghează și întocmește declarațiile de venit

Calificări

  • Excelenta engleza scris si vorbit
  • Înțelegerea profundă a finanțelor, managementului costurilor, managementului activelor și analizei riscurilor de afaceri.
  • Cu experiență în gestionarea mai multor proiecte, respectând în același timp termene stricte și limitări bugetare.
  • Gânditor pragmatic și logic, cu ochi pentru detalii și minte analitică
  • 5+ ani de experiență în managementul financiar/controlling; experienta intr-o companie multinationala reprezinta un avantaj
  • Cunoștințe despre standardele internaționale de contabilitate (Europa + SUA)
  • Cunostinte in software de contabilitate
  • Abilitatea de a lucra pe deplin independent și de a rezolva probleme sau situații complexe pe baza multiplelor surse de informații

Despre companie

Furnizor de servicii de streaming și piață, o companie startup susținută de capital de risc, care se concentrează în prezent pe industria divertismentului.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la High Staff Recruitment pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la High Staff Recruitment pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are High Staff Recruitment locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?