Financial Planner Analyst, junior

nespecificat

Candidatul ideal

  • Studii superioare de profil : economie/finanțe/contabilitate;
  • Experienta de 2-3 ani intr-o poziție similara;
  • Cunoasterea legislatiei in domeniul financiar-contabil; experienta in contabilitate;
  • Experienta de lucru intr-o organizație medie;
  • Experienta in lucru cu sisteme ERP;
  • Cunostinte avansate MS Office (Excel, Access, Word, Power Point);
  • Abilitati de comunicare si de lucru in echipa;
  • Capacitate de analiza si rezolvare probleme;
  • Abilitați de prioritizare și gestionare a fluxurilor de lucru cu termene limita stranse.

Descrierea jobului

  • Provizionarea și responsabilitatea contabila – inregistrarea documentelor primare;
  • Construirea bugetului si controlul continuu;
  • Evaluarea performantei financiare prin compararea și analiza rezultatelor reale cu planurile și previziunile;
  • Crearea unui proces de control continuu;
  • Efectuarea de prognoze financiare, rapoarte și urmarirea valorilor operaționale;
  • Analizarea datelor financiare si crearea de modele financiare pentru sprijinirea deciziilor de business;
  • Raportarea performantei financiare și pregatirea pentru revizuirea periodica;
  • Analiza rezultatelor anterioare, efectuarea analizei variatiei, identificarea tendințelor si formularea de recomandari pentru imbunatatiri;
  • Furnizarea de analize ale tendințelor și previziunilor și recomandarea acțiunilor pentru optimizarea financiara;
  • Implementarea & integrarea softului de contabilitate &optimizarea proceselor financiar – contabile.

Misiunea INTERMEDICAS este de a facilita accesul pacientilor la servicii medicale de cea mai buna calitate, in cele mai performante institutii de profil din intreaga lume si la medici specialisti de renume cu vasta experienta, care au abilitatea de a trata si solutiona cele mai dificile cazuri. Criteriile de selectie ale medicilor si clinicilor cu care colaboram sunt stricte, obiective si se bazeaza pe eficienta actului medical si mai putin pe popularitatea unor destinatii in mass-media.

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la INTERMEDICAS WORLDWIDE SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la INTERMEDICAS WORLDWIDE SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are INTERMEDICAS WORLDWIDE SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?

  • Ce salariu oferă INTERMEDICAS WORLDWIDE SRL la locurile de muncă disponibile prin Angajat.ro?