Flashnet - Technical Support Specialist

Titlul postului: Specialist suport tehnic

Domeniul de activitate: Flashnet

Location: Brasov, Romania

Departamentul nostru de Suport Tehnic, cu sediul la Brasov, se extinde. În prezent, căutăm un specialist în asistență tehnică expert în tehnologie, cu o bună înțelegere a protocoalelor de comunicare, a electronicii și a conceptelor de rețea, precum și cu abilități puternice de comunicare.

Dacă sunteți o persoană motivată și proactivă, cu o mentalitate de rezolvare a problemelor și o dragoste pentru tehnologie, acum aveți o oportunitate interesantă de a vă alătura unui furnizor global de soluții de control al iluminatului stradal.

Ceea ce ne face diferiți este un mediu de lucru ușor și prietenos, în care nu există bariere când vine vorba de auto-dezvoltare. Fiecare zi este plină de satisfacții și provocări, deoarece toată lumea este încurajată să nu se oprească niciodată să învețe, să crească și să inoveze.

Ca organizație, suntem caracterizați de ierarhii plate, transparență și luare a deciziilor neîncurcate.

Despre Rol

Vei menține relația cu clienții, asigurând buna funcționare a sistemului și oferind suport profesional și asistență tehnică în cazul oricăror dificultăți.

Despre responsabilitățile dvs.:

  • Asigurarea functionarii corespunzatoare a tuturor echipamentelor din configuratia supravegheata; intocmirea de rapoarte periodice asupra interventiilor efectuate.
  • Oferirea de suport și asistență tehnică utilizatorilor dacă întâmpină dificultăți; depanarea, analizarea și rezolvarea problemelor software cu un grad ridicat de competență.
  • Asigurarea integrarii si compatibilitatii noilor echipamente si configuratii cu sistemele existente.
  • Menținerea relației cu clienții și gestionarea întrebărilor și problemelor lor de asistență tehnologică.
  • Deplasare la client la cerere pentru a supraveghea instalarea echipamentelor și a oferi instruire software.
  • Participarea la elaborarea documentatiei tehnice.

Calificări și experiență necesare

  • Bună înțelegere a protocoalelor de comunicare, electronică și concepte de rețea
  • Nivel avansat de engleză - obligatoriu
  • franceza/italiana reprezinta un avantaj
  • Disponibil pentru muncă în schimburi (două), muncă de birou și lucru pe teren
  • Abilitati de comunicare foarte bune
  • Cunoștințe de calculator competente
  • Atitudine proactiva, cu dorinta de integrare in echipa noastra
  • Atitudine pozitivă atunci când vine vorba de învățare și dobândire de cunoștințe
  • Capacitatea de a respecta termenele limită

Deși nu este obligatoriu, cu siguranță prețuim

  • Absolvent in telecomunicatii/electronica
  • Experiență în utilizarea Linux
  • Cunoștințe teoretice și practice în domeniul electronicii de radiofrecvență

Despre FLASHNET:

Ne bucurăm de realizările tehnologice. Folosind cele mai recente tehnologii IT, energie și telecomunicații, suntem unul dintre liderii mondiali în dezvoltarea de soluții hardware și software pentru Internetul obiectelor. Din Europa până în Orientul Mijlociu și Asia, milioane de oameni au fost deja martori la tehnologiile noastre. Am creat orașe și rețele energetice mai inteligente în ultimii 10 ani, îmbunătățind gestionarea resurselor și calitatea generală a vieții în orașe remarcabile din întreaga lume. Aflați mai multe despre noi vizitând https://www.flashnet.ro/, http://intelilight.eu/, http://inteligrid.eu/

Despre departamentul nostru de suport tehnic:

Suportul tehnic Flashnet este tânăr, comunicativ și proactiv. Echipa noastră de asistență tehnică se mândrește să ofere servicii de asistență de clasă mondială tuturor clienților noștri și este întotdeauna pregătită pentru o provocare.

Lucrul la FLASHNET este:

multicultural, multilingvistic, geniu, provocator, dinamic, enervant, minunat, creativ, entuziasmant, înnebunitor, implicant, ciudat, a fi tu însuți, frustrant, informal și prietenos. Cel mai bun loc de muncă pe care l-ai avut vreodată dacă vrei să-ți folosești mai bine geniul și să te provoci în timp ce faci diferența.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la FLASHNET SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la FLASHNET SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are FLASHNET SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?