Frezor CNC 3 si 5 axe

Candidatul ideal

- Absolvent liceu sau scoala profesionala cu profil tehnic, experienta in programare CNC Fanuc in 3 si 5 axe;
- Disponibilitate la lucrul in 2 schimburi;
- Seriozitate, profesionalism, interes de dezvoltare profesionala;

Constituie avantaje urmatoarele aptitudini:
- Cunostinte desen tehnic;
- Cunoasterea controllerelor Haas sau Fanuc;
- Experienta in productie, in domeniul prelucrarilor mecanice prin aschiere;
- Cunoasterea instrumentelor si aparatelor de masura si control;
- Persoane adaptabile, dispuse la optimizarea lucrului in echipa;
- Disponibilitate pe termen mediu si lung;
- Candidatul va fi apt din punct de vedere medical;

Descrierea jobului

- Operare masini unelte CNC in 3 sau 5 axe;
- Stabilirea metodei de frezare, pregatirea utilajului si a sculelor specifice, programarea prin interfata controllerului masinii;
- Realizarea pieselor conform desenelor tehnice;
- Verificarea dimensionala cu instrumente clasice;
- Completeaza statusul piesei in sistemul de gestiune;

Beneficii:
- Salariu fix atractiv, negociabil functie de experienta;
- Posibilitatea de a face ore suplimentare, platite dublu;
- Tichete de masa;
- Bonificatii periodice la depasirea targetului de productie;
- Alte beneficii;
- Posibilitatea perfectionarii profesionale;
- Bonusuri de Craciun si Paste;
- Sprijin in relocarea din alte zone ale tarii;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC Axist SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC Axist SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC Axist SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?