Front Desk Receptionist / 6 hours daily

Adecco Permanent Placement & Executive Search Division cauta Front Desk Receptionist. Clientul este o firmă de avocatură cu servicii complete pan-europene.

Candidatul ideal

Descrierea postului si cerinte

-Cunoasterea limbii engleze-nivel mediu-avansat

-Cunostinte MS Office -Word, Excel, Outlook

-Capacitate de sinteza

-Abilitati sociale

-Abilitati de multitasking

-Abilitati organizatorice

-Disponibilitatea sa isi asume sarcini suplimentare

Abilitati de comunicare cu publicul, fire placuta, deschisa cu aptitudini naturale de comunicare

Atributii:

- Lucrari de secretariat: prezenta in front desk: preluari persoane, raspuns telefoane, corespondenta

- Mentinerea relatiei cu personalul companiei/ furnizori / curieri / posta

- Management lunar al documetelor de intrare si iesire (facturi si avize)

Pastrarea în toate împrejurările a unei atitudini civilizate și corecte față de toate persoanele cu care se intra în contact

Depunerea tuturor eforturilor pentru rezolvarea situatiilor problematice care pot aparea.

Experienta intr-un birou de avocatura este un plus.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Adecco pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Adecco pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Adecco locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?