Front-End Developer

Candidatul ideal

  • Min. 3 ani experiență in Front-end Development;

  • Excelente abilități tehnice: Javascript (ES6), HTML, CSS (SASS / SCSS, LESS)

  • Cunoștințe foarte bune de responsive design;

  • Experiență cu Bootstrap, Foundation sau alte framework-uri de front-end;

  • Familiar cu principiile source control și confortabil cu Git;

  • Capacitatea de a gestiona mai multe proiecte simultan;

  • Cunoștințe de limba engleză avansat, limba germană reprezintă un plus;

  • O personalitate proactivă și auto-motivată.

Descrierea jobului:

  • Generarea și întreținerea codului Front-end: HTML, CSS, Javascript;

  • Optimizare utilizării UI / UX pentru cea mai bună experiență a utilizatorului

  • Integrarea funcțională conform designului și cerințelor;

  • Dezvoltare conform standardelor web;

  • Bug-fixing

 Beneficii

  • Salariu motivant (în funcţie de cunoştinţe şi experienţă);

  • Proiecte complexe şi interesante din diverse domenii;

  • Stabilitate;

  • Mediu de lucru plăcut;

  • Echipa tânără şi dinamică;

  • Asigurare medicală privată;

  • Acces gratuit la săli de sport;

Descrierea companiei

We make IT happen!

Dezvoltă-ţi afacerea online cu servicii IT şi software profesionale, livrate de o echipă pasionată şi cu experienţă.

Sporeşte-ţi vizibilitatea în mediul online cu ajutorul nostru şi vei beneficia de:

* consiliere şi consultanţă specializate pe nevoile afacerii tale;

* produse de calitate dezvoltate conform celor mai noi tendinţe IT şi software;

* peste 10 ani de experienţă de lucru pentru clienţi locali şi internaţionali.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la TARGET E NEARSHORING pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la TARGET E NEARSHORING pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are TARGET E NEARSHORING locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?