Front-End Software Developer

Descrierea postului

Buna ziua!

Înainte de a trece mai departe, vă mulțumim pentru timpul acordat citirii anunțului nostru și pentru interesul față de Micro Focus!

Cine suntem

Micro Focus este unul dintre cei mai mari furnizori de software pentru întreprinderi din lume. Oferim tehnologie de misiune critică și servicii de asistență care ajută mii de clienți din întreaga lume să gestioneze elementele IT de bază ale afacerii lor, astfel încât acestea să poată rula și transforma, în același timp.

Veți lucra la dezvoltarea „Operations Bridge”, un software de monitorizare în timp real, de înaltă performanță, scalabil, folosind cele mai noi tehnologii. Căutăm un inginer software entuziast, care se începă de la sine și este fascinat de tehnologiile software! Suntem interesați de toate nivelurile de experiență, de la juniori la ingineri seniori.

Ce fel de muncă ai face?
  • Dezvoltați aplicații web funcționale și atrăgătoare de nivel enterprise;
  • Lucrează îndeaproape cu echipa UX pentru a proiecta interfețe de înaltă calitate;
  • Asigurarea fezabilității tehnice a design-urilor UI/UX;
  • Construiți componente și biblioteci UI reutilizabile și modulare;
  • Optimizați aplicațiile pentru viteză și scalabilitate maximă;
  • Asigurați calitatea codului și funcționalitatea de testare.
Ce realizări ar trebui să ai până acum?
  • diplomă de licență sau master în informatică, sisteme informaționale sau echivalent;
  • Experiență dovedită în dezvoltarea de software;
  • Engleză puternică - atât scris cât și vorbit.
Şi tu?
  • Înțelegerea dezvoltării de interfețe de utilizator complexe și receptive;
  • Pasiune pentru designul UI și îmbunătățirea experienței generale a utilizatorului;
  • Înțelegerea competentă a tehnologiilor web moderne, inclusiv HTML5, CSS și SVG;
  • Înțelegerea competentă a platformelor de preprocesare CSS, cum ar fi LESS și SASS;
  • Înțelegerea competentă a JavaScript/TypeScript;
  • Înțelegerea competentă a cadrelor JavaScript, inclusiv Angular;
  • Pasiune pentru codul de înaltă calitate și procesul de asigurare a calității;
  • Înțelegerea testării JavaScript cu tehnologii precum Jasmin și Karma;
  • Familiarizare cu instrumentele de dezvoltare de browser pentru testarea, depanarea și măsurarea performanței.
Dorință mare
  • Bună înțelegere a instrumentelor de construcție precum Grunt și Webpack;
  • Familiarizat cu API-urile JSON/REST;
  • Experienta cu metode de dezvoltare agile;
  • Experiență în lucrul în echipe multiculturale și multi-site;
  • Bună înțelegere a sistemelor de control al versiunilor, de preferință Git.
Ce vei primi în schimb?
  • Pe lângă o carieră semnificativă, cu oportunitatea de a vă dezvolta cu adevărat și de a vă afișa abilitățile și ideile, veți primi și sprijin, progres, formare și dezvoltare;
  • Pe lângă acesta și salariul dvs., veți primi și o serie de beneficii competitive și un bonus anual legat de performanța individuală și a companiei.
Ai auzit destul?

Ce mai astepti? Vă așteptăm...

Aplicați acum!

Job

Engineering

Micro Focus este mândru să fie un angajator cu șanse egale. Potențialii angajați vor primi considerație fără discriminare din cauza rasei, culorii, religiei, credinței, sexului, originii naționale, vârstei, dizabilității, statutului civil sau de veteran, orientării sexuale, informațiilor genetice, cetățenie sau orice alt statut protejat legal

7027372

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Micro Focus pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Micro Focus pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Micro Focus locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?