Frontend Developer

Inginer Frontend

Creștem din nou! Căutăm un inginer front-end de nivel mediu sau superior care să se alăture echipei noastre de tehnologie complet la distanță, cu normă întreagă. Veți lucra la diverse aplicații frontend, construind noi funcții, precum și menținând și remediați codul existent.

Stiva noastră actuală de front-end este:

  • Reacţiona
  • Reacționează la interogare
  • CRA și Next.js
  • Emoție, material-UI, stilabil
  • XState, react-sweet-state, Redux pentru managementul statului
  • WordPress (puncte bonus pentru experiența cu WP sau disponibilitatea de a învăța)

Ca organizație complet distribuită, folosim Slack ca birou, Jira pentru transparență și organizarea muncii și apeluri video pentru colaborare în timp real (și doar pentru a petrece față în față).

Responsabilitati

Căutăm să angajăm pe cineva de nivel mediu sau superior. Dacă sunteți interesat de acest rol și aveți experiența necesară, dar nu îndepliniți toate criteriile enumerate mai jos, vă rugăm să aplicați oricum. Înțelegem că creșterea este continuă și ne angajăm să vă ajutăm să creșteți la Supertab.

Veți fi responsabil pentru:

  • Lucrul în cadrul unei echipe interfuncționale, inclusiv un manager de produs, designer UX și dezvoltatori de backend, pentru a înțelege cerințele și domeniul de aplicare care conduc la proiectarea soluțiilor tehnice.
  • Scrierea componentelor reutilizabile și stilul asociat.
  • Scrierea testelor unitare și de integrare.
  • Configurarea și gestionarea instrumentelor adecvate.
  • Asistență la documentarea noilor funcții, contribuind la documentarea celor existente.
  • Găsirea și abordarea problemelor de performanță în întreaga aplicație.
  • Ajută la identificarea și remedierea erorilor și problemelor front-end.

Despre tine

  • Experiență cu React, biblioteci de management de stat (cum ar fi Redux) și Webpack:
  • Este foarte important să puteți începe cu interfețele noastre existente bazate pe React.
  • Experiență sau expunere la alte instrumente care există în proiectele noastre: TypeScript, React MUI, Emotion, Storybook, Python și WordPress (utile, dar nu strict necesare.)
  • Experiență cu testarea E2E, testarea vizuală și testarea unitară în bazele de cod React.
  • O înțelegere solidă la nivel de suprafață/contextual a „stivei web complete”.
  • O bună cunoaștere a limbii engleze: scris și verbal, producție și înțelegere.
  • Ca o echipă distribuită, comunicăm în primul rând prin Slack, deci abilitatea de a comunica clar și complet în limba engleză scrisă este vitală.
  • De asemenea, urcăm frecvent la apeluri, atât audio, cât și video, așa că abilitatea de a vorbi și înțelege clar engleza este, de asemenea, vitală.

Cum lucrăm

Suntem cu toții uniți de convingerea că facilitarea consumatorilor să cumpere conținut și servicii digitale în condițiile lor are ca rezultat utilizatori mai fericiți și venituri mai mari pentru creatorii de conținut. Credem că împuternicirea creatorilor, comunităților, cauzelor și furnizorilor de conținut pentru a genera venituri durabile și înlăturarea obstacolelor prin încrederea consumatorilor și oferindu-le posibilitatea de a alege cum să cumpere conținut și servicii online, este imperativă pentru un internet sănătos.

Suntem o echipă de aproximativ 30 de persoane, răspândite în peste 13 țări în fusuri orare de la UTC-8 la UTC+2. Am fost primii la distanță de la înființarea noastră, acum mai bine de 10 ani (deși avem birouri în Munchen și New York). Am urmărit cu mare interes în timpul pandemiei, când companiile își adoptă versiunile de lucru la distanță și suntem încântați și mândri să vedem că cultura de susținere și bine gândită la distanță pe care am creat-o și am reglat-o de-a lungul anilor continuă să fie în fruntea acestei mişcări importante.

Ne pasă mai mult de lucrurile pe care le faci decât de prezența ta pe scaun la birou la ora 9 dimineața în fiecare zi. Acestea fiind spuse, cei mai mulți dintre noi lucrăm de luni până vineri de la 7 UTC la 4 UTC și, în mod ideal, veți avea cel puțin patru ore de suprapunere cu asta. Încercăm să fim cât mai asincroni posibil, dar totuși simțim că avem nevoie de ceva „sincronicitate” pentru a funcționa bine.

Valorile noastre sunt:

  • Fii fara frica. Fii antreprenorial.
  • Simplificați lucrurile.
  • Deține-ți deciziile. Succesele tale. Greșelile tale.
  • Bucurați-vă de diversitate și incluziune.
  • Lucrați în echipă. Aveti incredere unul in celalalt.

Suntem mândri să avem angajați de mai multe naționalități, rase, genuri, vârste, medii, educații și niveluri de experiență diferite. Credem că adunarea intenționată a unei echipe diverse nu este doar lucrul corect de făcut, ci ajută și să ne asigurăm că construim un produs care funcționează și atrage un public care reflectă fidel comunitățile noastre și planeta noastră comună.

Beneficii

  • AllHands (eveniment bianual, în persoană, în echipă)
  • Bugetul anual de formare și dezvoltare personală
  • Concediu medical plătit
  • Concediu platit
  • Echipa internationala distribuita
  • Muncă flexibilă
  • Laptopul companiei

A plati

65.000 euro - 80.000 euro/an, negociabil pe baza experienței și a nivelului de competențe.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Laterpay pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Laterpay pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Laterpay locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?