FrontEnd Engineer

Xoomworks Technology - acum parte a Accenture, este o unitate specializată din cadrul Accenture Technology dedicată construirii de produse digitale end-to-end pe care oamenilor le place să le folosească.

Ne creștem echipa de legende ale produselor digitale. Avem nevoie de soluții de probleme care să-i ajute pe clienții noștri ambițioși din punct de vedere digital să-și atingă obiectivele printr-o muncă de echipă uimitoare. Apreciem gânditorii creativi cu o mentalitate de produs, cărora le pasă profund experiența utilizatorului final, oferind valoare și un produs de succes. Clienții noștri sunt mărci respectate la nivel global, inovatori și lideri în sectorul lor.

Alăturați-vă echipei noastre distractive și unite și vă vom oferi sprijinul, libertatea și oportunitățile de a excela. Fiți siguri că vă vom recunoaște potențialul și vă vom aprecia munca. A noastră este o „cultură în interiorul unei culturi” la Accenture, unde veți avea, de asemenea, acces la gama largă de opțiuni, beneficii și căi de carieră pe care le oferă Accenture. Ești gata să începi o conversație despre viitorul tău cu noi?

Permiteți dezvoltarea continuă a produselor și platformei front-end-ului nostru universal (Web/iOS), contribuind la codul pentru clienți în React JS/React Native/iOS/HTML/CSS/TypeScript/NodeJS pentru a satisface cererea în creștere a front-ului nostru. clienții finali.

Candidatul de succes va lucra ca membru al unei echipe de dezvoltare agilă interfuncțională, contribuind la ciclul de viață mai larg de dezvoltare prin transmiterea și revizuirea cererilor de extragere și participarea la livrarea continuă și gestionarea lansării.

Căutăm pe cineva care începe de la sine, pasionat să lucreze cu părțile interesate pentru a construi și a oferi experiențe uimitoare pentru clienți.

Responsabilitati:

  • Proiectarea, codificarea, testarea și ambalarea componentelor software discrete

  • Dezvoltarea de rezultate funcționale valoroase în conformitate cu cele mai bune practici

  • Modificarea și depanarea componentelor software existente și noi

  • Folosind tehnologia, platformele, cadrele, standardele și metodele acceptate în Sportsbet

  • Lucrând în interior, dar punând la îndoială constrângerile și liniile directoare arhitecturale

  • Acordarea interfețelor pentru crearea, extragerea, transportul și transformarea datelor

  • Fiind la curent cu tendințele și oportunitățile din lumea software

  • Competențe tehnice:

  • Cunoștințe puternice de JavaScript

  • Expunere sau interes puternic pentru a lucra cu TypeScript

  • Experiență comercială în crearea de aplicații cu o singură pagină, cunoaștere a principiilor de design web adaptativ și receptiv

  • Experiență puternică în biblioteci și cadre JS comune – în special React Native și ReactJS

  • Reacționați cu integrarea Redux, Jest pentru batjocură / testarea unitară

  • Expunerea la tehnologiile AWS

  • Git pentru controlul versiunilor. Capabil să rezolve conflictele de îmbinare pe cont propriu și conștient de fluxul git pentru ramificare / îmbinare

  • Înțelegerea temeinică a NPM și a managementului pachetelor

  • CSS avansat și extensii gratuite precum SASS, LESS, TypeStyle și FlexBox

  • Un accent puternic pe testarea unitară, testarea integrării și automatizarea

  • Întrebări frecvente

    • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Accenture pe Angajat.ro?

    • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Accenture pe Angajat.ro?

    • Pe ce poziții are Accenture locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?