Frontend Engineer for Automated Driving, Engineering Center, Cluj / Bucharest

Descrierea Companiei

La Bosch, modelăm viitorul inventând tehnologii și servicii de înaltă calitate care stârnesc entuziasm și îmbogățesc viața oamenilor. Indiferent dacă este vorba de Conducere automată, Mobilitate electrică și conectată, IoT sau Conectivitate, ideile noastre fac conducerea mai sigură și mai confortabilă decât oricând. Acest lucru este posibil doar cu ajutorul a peste 1000 de ingineri talentați de la Bosch Engineering Center Cluj specializați în software, hardware și mecanică și inginerie de fiabilitate, care lucrează strâns împreună cu alte Centre de Inginerie din cadrul Bosch și cu Uzina Bosch din Cluj pentru a oferi produse unice. și soluții AIoT pentru clienții noștri din întreaga lume.

Deci, sunteți gata să modelați viitorul mobilității împreună cu noi? Hai să vă spunem mai multe. Promisiunea noastră față de asociații noștri este solidă: creștem împreună, ne bucurăm de munca noastră și ne inspirăm reciproc. Alăturați-vă și simțiți diferența.

Descrierea postului

În prezent, căutăm un inginer front-end pentru conducere automată care să lucreze în cadrul echipei noastre.

Suntem o echipă puternică de profesioniști cu activități care variază de la percepția video încorporată, folosind algoritmi de învățare automată și 3D computer vision, tehnologie de bază pentru conducerea asistată și automatizată (orientată către diverse platforme mobile precum mașini, motociclete, trenuri etc.), până la web & soluții cloud. Oferim semantică datelor folosind cei mai noi algoritmi de învățare automată și grafice de cunoștințe și facilităm conectivitatea datelor de la vehicule la cloud prin selecția inteligentă online a datelor.

În acest rol vei :

  • Veți colabora eficient cu dezvoltatorii backend pentru a oferi soluții integrate, solide și testate.
  • Veți colabora cu proprietarii de produse și echipele UX pentru a oferi o experiență de înaltă calitate pentru utilizatori.
  • Veți construi funcționalități cu cod și biblioteci reutilizabile, cu accent pe reutilizarea viitoare.
  • Veți implementa interfețe de utilizator de înaltă calitate în cadrul unei arhitecturi de micro-servicii.
  • Vei contribui la un proces agil.

Stack de tehnologie :

  • Angular + biblioteci suplimentare,
  • HTML+CSS/SCSS,
  • React, Typescript, Bootstrap

Calificări

  • Ai o diplomă universitară în informatică, automatizare, electronică și telecomunicații, informatică, matematică sau similară;
  • Aveți o bună înțelegere a dezvoltării UI\UX;
  • Sunteți concentrat pe calitate și orientat spre tehnologie;
  • Sunteți dispus să vă dezvoltați în domeniul științei datelor prin crearea de tablouri de bord în PowerBI, Grafana etc.
  • Sunteți dornic să lucrați cu cele mai noi tehnologii auto, să înțelegeți sisteme complexe și să modelați comportamentul mașinilor viitoare
  • Sunteți proactiv și vă adaptați cu ușurință la noul mediu de dezvoltare, dar nu vă faceți griji, vom fi acolo la fiecare pas, sprijinindu-ne reciproc
  • Ești automotivat și îți asumi sarcinile și proiectele
  • Ești un jucător de echipă și oferirea și primirea feedback-ului vine de la sine
  • Vă asumați responsabilitatea proiectelor și sarcinilor
  • Nu ți-e frică să gândești în afara cutiei și să încerci să găsești abordări creative la provocările tale

Este bine sa ai:

  • Dacă sunteți dispus să călătoriți;
  • Ai experiență în coaching și mentorat alți dezvoltatori de UI;
  • Ai experiență relevantă în lucrul în echipe de software agile performante;
  • Aveți experiență cu Azure, Azure DevOps, Docker;
  • Aveți o bună înțelegere a Agile, Livrare continuă, Automatizare și Micro-Servicii;
  • Aveți experiență anterioară în codificare și creare de aplicații la nivel de întreprindere;
  • Aveți posibilitatea de a crea module și pagini reutilizabile și testabile bazate pe componente;

Informații suplimentare

Lucrul hibrid este noul mod de lucru! Oferim spații de birou super drăguțe și confortabile, totuși puteți lucra și de acasă dacă aveți chef (70% lucru la distanță)

Beneficiile noastre #LikeABosch:

  • 25 de zile de concediu anual
  • Abonament medical
  • Asigurare de accident
  • Un buget lunar care poate fi utilizat pentru mai multe servicii diferite pe o platformă de beneficii online
  • Bonus anual
  • Bonus de relocare
  • Reduceri la prânz
  • Activități sportive și inițiative de bunăstare
  • Antrenamente tehnice și soft
  • Acces la platforme de e-learning
  • Programe locale și globale de dezvoltare a carierei
  • Abonament Bookster

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Bosch Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Bosch Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Bosch Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?