Full Stack Developer

Cautam un Full Stack .NET Developer pentru clientul nostru din Timisoara.

Cerințe:

  • Va fi un dezvoltator Full Stack .NET care construiește software de înaltă calitate folosind HTML/JS/CSS care rulează cross-browser pe partea clientului și utilizând predominant tehnologiile Microsoft middle-tier și backend construite pe .NET Framework și .NET Core.
  • Va folosi tehnici moderne pentru a construi API-uri accesibile, scalabile și evolutive, care sunt robuste și rezista testului timpului.
  • Vom fi mândri de munca dvs. și de munca echipei dvs., pentru a ne asigura că încântăm utilizatorii cu software-ul nostru și le facem viața mai ușoară în fiecare zi.
  • Va demonstra capacitatea de a coordona și planifica activitățile Dev sprint/lansare, stabilind priorități în funcție de risc și modificări ale programului de livrare.
  • Va arăta proprietăți, responsabilitate și o bună luare a deciziilor și va fi capabil să antreneze și să coordoneze colegii de echipă pentru a atinge rezultatele proiectului.
  • Va avea o bună înțelegere a standardelor de dezvoltare a industriei software, aplicându-le în mod corespunzător scenariului în cauză.
  • Va avea capacitatea de a gestiona și automatiza complet implementările sau produsele și dependențele acestora în mai multe medii fizice și logice.
  • Va avea o bună înțelegere a celor mai bune practici de gestionare a codului sursă (folosind Git) și abilitatea de a depana problemele.
  • Va avea capacitatea și motivația de a testa propria dvs. muncă și cea a altora pentru a ne asigura că ne menținem standardele înalte de calitate.

Responsabilitati:

  • Să-și asume responsabilitatea pentru evaluarea riscului sarcinilor de dezvoltare, ținând cont de factorii tehnici și comerciali, să facă recomandări și decizii bazate pe risc.
  • Oferiți conducere tehnică, îndrumare și direcție altor membri ai echipei de dezvoltare
  • Lucrați într-o echipă Agile (Scrum), oferind software de înaltă calitate axat pe furnizarea de rezultate de echipă prin contribuția dumneavoastră individuală.
  • Contribuiți activ la discuțiile și analiza cerințelor și asumați responsabilitatea pentru înțelegerea sferei, riscului și complexității schimbărilor de la început până la livrare.
  • Comunicați și colaborați cu părțile interesate în ceea ce privește rezultatele și abordarea.
  • Contribuie la dezvoltarea continuă a proceselor și îmbunătățirilor.
  • Identificați, compartimentați și executați refactorizarea acolo unde este necesar din punct de vedere comercial/tehnic.
  • Să fie capabil să analizeze, să identifice și să remedieze cauza principală a defectelor în diferitele straturi ale unei aplicații.
  • Înțelegeți, identificați și respectați modelele noastre de design preferate, standardele de codificare și definiția de făcut.
  • Proiectați și dezvoltați soluții software pentru cerințele agreate și elaborate folosind o gamă largă de limbaje și tehnologii, inclusiv C# .NET, JavaScript și SQL Server.
  • Asigurați-vă că procesul și abordarea de livrare agilă convenite sunt respectate, inclusiv estimarea/planificarea, activitățile Scrum, lansarea și managementul proiectelor.
  • Susține o abordare axată pe calitate, inclusiv: o bună planificare; ramificare, mediu și management de bază de cod; promovarea/participarea la descoperirea timpurie a defectelor; recenzii de cod; testarea unitară, acolo unde este cazul; și colaborarea cu echipa QA.
  • Raportați șefului de dezvoltare și șefului de dezvoltare cu privire la progresul și domeniile de risc, inclusiv valorile, acolo unde este solicitat.
  • Întocmirea documentației tehnice acolo unde este necesar.
  • Lucrați în conformitate cu politicile și procedurile companiei.

Beneficii:

  • salariu competitiv;
  • oportunitatea de a crește;
  • traininguri atat in Marea Britanie cat si in Romania;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la AMS Accelerate IT pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la AMS Accelerate IT pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are AMS Accelerate IT locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?