Full Stack Developer

Căutăm un dezvoltator Full-Stack pentru a se alătura echipei noastre și pentru a ajuta la construirea și scalarea aplicațiilor de întreprindere construite pe EW-DOS. În orice zi, s-ar putea să te trezești lucrând cu operatorii de rețea pentru a integra sisteme IT vechi și active energetice folosind Switchboard, lucrând cu partenerii de livrare EW pentru a scala servicii de mesagerie descentralizate în mai multe zone geografice și medii cloud sau luând decizii strategice cu privire la EW mai larg. -Foaie de parcurs tehnică DOS.

Ce vei face?

Veți sprijini dezvoltarea EW-DOS, o stivă de software open-source pentru a crea infrastructura digitală pentru decarbonizarea rețelei. Inițial, vă veți alătura echipei Greenproofs și vă veți concentra pe dezvoltarea unui sistem deschis de gestionare a datelor și de mesagerie pentru a permite comunicarea între diverși actori din ecosistemul Energy Web. Pentru mai multe informații despre stiva noastră, consultați GitHub-ul nostru la linkul de mai jos:

Care sunt responsabilitățile tale?

  • Lucrul cu arhitectul soluției și restul echipei de bază pentru a livra implementarea Greenproofs cu mai mulți parteneri de proiect.
  • Menținerea documentației tehnice în GitHub și Confluence.
  • Lucrul cu Solution Owner pentru a crea tutoriale și demonstrații care să permită altor dezvoltatori să utilizeze/interacționeze cu ușurință cu componentele open-source pe care le dezvoltați.
  • Propunerea și implementarea de îmbunătățiri la tehnologia EW-DOS existentă.

Sunteți un candidat puternic dacă:

  • Aveți peste 2 ani de experiență în dezvoltarea backend-ului comercial cu NodeJS / NestJS, inclusiv domeniul de aplicare a injecției, maparea relațională obiect (de exemplu, TypeORM) și microservicii (transporturi, cozi etc.).
  • Aveți peste 2 ani de experiență în dezvoltare front-end cu Angular sau React, inclusiv componente, directive, servicii, paznici și interceptori.
  • Aveți experiență cu concepte generale de dezvoltare, cum ar fi modelul de fațadă și managementul stării, precum și standarde precum modulele NPM și nod, API-uri web, autentificare și autorizare (de exemplu, jetoane web JSON).
  • Aveți experiență de lucru cu sisteme de mesagerie (cum ar fi NATS, RabbitMQ, MSMQ...) și înțelegeți concepte precum concurența și gestionarea tranzacțiilor.
  • Sunteți competent în stabilirea și gestionarea bazelor de date relaționale și/sau NoSQL (de ex. PostgreSQL, MongoDB).
  • Sunteți confortabil cu HTML și CSS/SCSS.
  • Sunteți confortabil să lucrați într-un cadru agil precum SCRUM, Kanban, XP.
  • Sunteți competent în scrierea unui cod scalabil, robust, testabil, eficient și ușor de întreținut.
  • Sunteți încântați de proiectele software open-source și participați la comunitățile lor. Puncte suplimentare dacă aveți experiență în dezvoltarea bibliotecilor SDK.
  • Aveți un interes puternic și/sau experiență directă cu blockchain și alte tehnologii Web3.0, în special Ethereum, Solidity, contracte inteligente și/sau Polkadot/Substrate.
  • Ai un spirit antreprenorial! Avem nevoie de oameni curioși, creativi, colaborativi și cărora le place să construiască lucruri de la zero.
  • Sunt necesare cunoștințe de limba engleză, dar cunoștințe lingvistice suplimentare sunt un bonus!

Locație, călătorie și cronologie: Locația preferată pentru dezvoltatorul Full-Stack este unul dintre centrele de birouri ale EW din Europa (Berlin, Amsterdam, Zug) sau la distanță în fusul orar CET.

Raportare: Această poziție va lucra cu echipa GreenProofs și va raporta arhitectului de soluții regional.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Energy Web pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Energy Web pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Energy Web locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?