Full Stack Developer

descrierea proiectului

Alăturați-vă Centrului nostru de Dezvoltare din România și deveniți membru al echipei noastre cu mintea deschisă, progresivă și profesionistă. În acest rol, veți lucra la proiecte pentru unul dintre clienții noștri de renume mondial.

Utilizăm o arhitectură software bazată pe microservicii, bazată pe API, construită pe Spring Boot și Java 11, cu React în front-end. Folosim Docker, Kubernetes și OpenShift pentru implementare on-premise și pentru migrarea la Google Cloud (GCP). Automatizăm construirea și implementarea cu TeamCity, GitHub Actions, Terraform și Helm. Punem un accent special pe designul bazat pe domeniu, modelele de design, codul curat, testarea automată și arhitectura axată pe cloud.

Pe lângă pachetul de salarii și beneficii atractive, Luxoft va investi în pregătirea dumneavoastră profesională și vă va permite să vă dezvoltați cariera profesională.

Responsabilitati

Dezvoltatorul de software Full Stack va fi responsabil pentru proiectarea tehnică, codificare, testarea unitară automată și integrare. Dezvoltatorul Full Stack va menține legătura cu proprietarul de produs, arhitecții, managerii de produs, inginerii/dezvoltatorii de software și testerii în ceea ce privește dezvoltarea și implementarea liniilor de produse folosind diverse tehnologii. Veți:

  • Dezvoltarea de noi aplicații tehnologice în parteneriat cu părțile interesate de afaceri și operațiuni pentru a transforma Corporate Bank.
  • Lucrați în cadrul unei echipe multidisciplinare, colaborând zilnic cu utilizatorii noștri de afaceri, analiștii funcționali, SRE, designerii UX și dezvoltatorii UI.
  • Îmbrățișați testarea automată de unitate/integrare ca practică standard de dezvoltare.
  • Promovați o cultură DevOps/SRE și lanțuri de instrumente moderne pentru a sprijini livrarea continuă.

Aptitudini

Trebuie avut

  • Cunoașterea cadrului de primăvară.
  • Experiență semnificativă cu JavaScript, HTML/CSS.
  • Experiență semnificativă cu cadre JavaScript (ReactJS)
  • Cunoștințe solide de baze de date relaționale, SQL și ORM (Hibernate, JPA).
  • Experiență anterioară în construirea de microservicii cu API-uri REST în jurul stocării de date mari.
  • Experiență practică cu pipeline moderne DevOps/SRE și instrumente CI/CD (Maven, Gradle, Git, Jenkins sau TeamCity).
  • Abilități excelente de comunicare în limba engleză

Este bine sa ai

  • Experiență în cloud (AWS sau GCP).
  • Experiență în implementarea modelului de proiectare CQRS.
  • Experiență în proiectarea, dezvoltarea și întreținerea aplicațiilor complexe folosind practicile TDD și BDD.
  • Abilitatea de a dezvolta cod Java curat, reutilizabil și performant, aliniat cu principii bune de arhitectură și design.
  • Experiență anterioară de lucru cu practici XP și metodologii software Agile.

Limbi

Engleză: B1 intermediar

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?