Full Stack Developer

Descrierea postului

Buna ziua!

Vă mulțumim pentru interesul acordat Micro Focus!

Micro Focus este unul dintre cei mai mari furnizori de software pentru întreprinderi din lume. Oferim tehnologie de misiune critică și servicii de asistență care ajută mii de clienți din întreaga lume să gestioneze elementele IT de bază ale afacerii lor, astfel încât acestea să poată rula și transforma, în același timp.

ALM Octane este folosit de sute de companii de top din întreaga lume, oferind o soluție cuprinzătoare pentru managementul ciclului de viață. Oferă o privire de ansamblu eficientă și holistică a produsului în SDLC tuturor părților interesate, de la afaceri la dezvoltare și până la operațiuni.

Mai multe detalii despre produs gasiti aici.

Echipa noastră de dezvoltare în cercetare și dezvoltare Octane din Cluj-Napoca caută persoane muncitoare, motivate și creative care să ajute la furnizarea de noi funcții de înaltă calitate, care să ne extindă capacitățile produselor.

Ce tehnologii vei folosi?

Java 11, React, JavaScript & Typescript, Angular, Spring, Maven

Oracle, PostgreSQL, SQL Server

Jenkins, JUnit, REST, Jetty, Cucumber, ElasticSearch, Git

Veți îmbunătăți produsul prin adăugarea de noi funcții bazate pe nevoile clienților, îmbunătățiți arhitectura și colaborează cu arhitecți și experți tehnici din mai multe locații din întreaga lume.

Ce realizări ar trebui să ai până acum?
  • 5+ ani de experiență în dezvoltarea de software (Java și React sau Angular);
  • Este de dorit o diplomă de licență în informatică sau disciplină tehnică;
  • Experiență și înțelegere a instrumentelor și limbajelor de proiectare a aplicațiilor software;
  • Înțelegerea și capacitatea de a participa la proiectarea aplicațiilor software la scară largă care rulează pe platforme multiple;
  • Înțelegerea și capacitatea de a împărtăși cunoștințele privind practicile de codificare, testare și depanare;
  • Abilități puternice de echipă și experiență de lucru cu alți ingineri software pentru a dezvolta soluții fiabile, rentabile și de înaltă calitate;
  • Analizarea, proiectarea, programarea, depanarea și modificarea caracteristicilor software și/sau a noilor produse.
Şi tu?
  • Rezolvarea problemelor și bune abilități analitice;
  • Capacități solide de comunicare în limba engleză (atât verbal, cât și scris);
  • Proprietar, responsabil și orientat către rezultate;
  • Independent și flexibil la schimbări;
  • Atitudine capabilă, cu o abordare inovatoare a rezolvării problemelor.
Ce vei primi în schimb?
  • Pe lângă o carieră semnificativă, cu oportunitatea de a vă dezvolta cu adevărat și de a vă afișa abilitățile și ideile, veți primi și sprijin, progres, formare și dezvoltare
  • Pe lângă acesta și salariul dvs., veți primi și o serie de beneficii competitive și un bonus anual legat de performanța individuală și a companiei.
Ai auzit destul?

Aplica acum!

Job

Engineering

Micro Focus este mândru să fie un angajator cu șanse egale. Potențialii angajați vor primi considerație fără discriminare din cauza rasei, culorii, religiei, credinței, sexului, originii naționale, vârstei, dizabilității, statutului civil sau de veteran, orientării sexuale, informațiilor genetice, cetățenie sau orice alt statut protejat legal

7027547

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Micro Focus pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Micro Focus pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Micro Focus locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?