Functionar Informatii Telesales

În postul de funcționar informații Telesales te ocupi de preluarea și introducerea în sistem a comenzilor, de promovarea ofertelor și de gestionarea eventualelor conflicte

Descrierea postului:

  • Preluare/introducere în sistem comenzi primite de la clienții de distribuție
  • Promovează telefonic/email, ofertele comerciale, ofertele speciale, într-un mod clar, coerent, profesionist;
  • Înțelege nevoile clienților și așteptările acestora;
  • Înțelege contextul pieței, tendințele pieței și oferă alternative de cumpărare pentru client;
  • Menține un grad de satisfacție înalt din partea clienților din segmentul de care se ocupă;
  • Comunică profesional, se adaptează cu usurință schimbărilor de situație, pune întrebări deschise pentru a înțelege nevoile clientului și este capabil să improvizeze plecând de la aceste nevoi;
  • Gestionează simultan procese multiple, urmărește statusul acțiunilor începute, menține comunicarea/ oferă feedback permanent / constant părților implicate;
  • Gestionează posibilele conflicte, păstrându-și calmul și focusându-se pe rezolvarea situațiilor;
  • Colaborează cu ceilalți colegi din companie pentru asigurarea satisfacției clienților și îndeplinirea obiectivelor;
  • Urmărește obiectivele pe termen mediu și lung; finalizează cu succes procesele de comunicare și cumpărare ;
  • Înțelege așteptările companiei și se implică activ în urmărirea atingerii scopului comun.

Cerințe:

  • studii medii
  • capacitate foarte bună de comunicare, transmitere de informații
  • abilități de relaționare și adaptare
  • capacitate de prioritizare și inițiativă
  • orientare către clienți și rezultate
  • disponibilitatea de a se perfecționa continuu
  • gândire organizată, analitică şi flexibilă, atitudine pozitivă
  • cunoștințele de limbi străine reprezintă un avantaj

Oferta:

  • salariu atractiv și tichete de masă
  • spor de sâmbătă și de duminică
  • beneficii*:Crăciun, Paște, zi de naștere,vacanță, asigurare privată voluntară de sănătate
  • oportunitatea unei cariere într-o companie multinațională
  • sistem informatic performant și logistică modernă.

*acordarea beneficiilor este condiționată de îndeplinirea unor perioade de vechime în cadrul companiei conf. CCM la nivel de unitate.

Informare:

 Vă informăm că, prin aplicarea pentru o pozitie în cadrul societății Selgros Cash&Carry SRL, vă vom colecta și folosi datele personale oferite în desfășurarea procesului de selecție și recrutare de personal. Pentru informații complete privind prelucrarea datelor cu caracter personal în scopul recrutării și selecției de personal în cadrul Selgros Cash&Carry SRL, vă rugăm accesati site-ul societății la adresa , secțiunea Cariere.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SELGROS CASH & CARRY S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SELGROS CASH & CARRY S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SELGROS CASH & CARRY S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?