Game Creation Operations Engineer

Grupul de Tehnologia Informației (EAIT) funcționează ca o echipă globală pentru a da putere angajaților EA și operațiunilor de afaceri să fie creativi, colaborativi și productivi. În calitate de companie de divertisment digital, nevoile tehnologice ale companiei EA sunt diverse și se întinde pe dezvoltarea jocurilor, colaborarea cu forța de muncă, marketing, publicare, experiență jucătorului, securitate și activități corporative. Misiunea noastră este să aducem servicii tehnologice creative în fiecare dintre aceste domenii, lucrând în întreaga companie pentru a „asigura un joc mai bun”.

Vei raporta la Managerul de Operațiuni, cu sediul în București, și vei avea o echipă de colegi susținători care ar fi bucuroși să lucreze cu tine într-o structură organizatorică plată în care vei fi încurajat să faci parte dintr-o echipă diversă.

Responsabilitati:

  • Lucrează direct cu inginerii Game Creation și ajută-i să rezolve provocările tehnice
  • Rezolvați problemele care implică implementarea proiectului, diagnosticarea erorilor de cod, depanare, validare și analiza cauzei principale pentru produsele/platformele atribuite
  • Construiți relații interne cu echipele noastre de dezvoltare și management de produs pentru a ajuta la comunicarea priorităților clienților noștri
  • Îmbunătățiți calitatea produselor prin injectarea de idei proaspete și aducând inovații produselor sau platformelor existente, automatizarea clădirilor
  • Veți dezvolta componente software suplimentare pentru sarcinile asociate proiectelor/platformelor, proiectarea și depanarea aplicațiilor software.
  • Participați la proiecte care îmbunătățesc calitatea generală a produsului și a documentației
  • Participați la testarea și actualizările produselor/platformei
  • Realizarea transferului de cunoștințe prin furnizarea de formare, sesiuni de cunoștințe, mentorat
  • Ajutați la creșterea eficienței echipei prin împărtășirea cunoștințelor, oferind feedback despre cele mai bune practici, instrumente/utilități de scriere
  • Dezvoltați-vă abilitățile de tehnologie și deveniți un profesionist IT versatil
  • Participați la rotația și turele de weekend

Echipa funcționează într-un model de suport 24x7, deci este necesară capacitatea de a lucra în ture, în weekend și în vacanțe.

Calificări:

  • Aveți experiență de 3 ani de lucru cu toți clienții
  • Empatie pentru experiența clientului
  • gestionați-vă timpul, echilibrând mai multe sarcini cu diferite niveluri de prioritate și urgență
  • Să aibă capacitatea de a exprima probleme tehnice complexe într-un limbaj simplu și concis
  • Familiaritate cu conceptele de baze de date (de exemplu, Oracle, SQL Server sau Postgres)
  • Înțelegeți conceptele tehnologice - virtualizare, sisteme de operare (Linux, Windows), cloud (AWS, Azure), rețele (IP, rutare, firewall), platforme de gestionare a codului sursă (GitLab, GitHub), sisteme container (Docker, Kubernetes), scripting ( Python, Bash, Powershell)

Calificare în inginerie informatică sau experiență relevantă

Alte calificari:

  • Experienta in inginerie de sistem sau administrare
  • Experienta in configurarea si administrarea bazelor de date
  • Experiență cu oricare dintre următoarele AWS, Azure, Docker, VMware

Electronic Arts Inc. este lider global în divertismentul interactiv. Dezvoltăm și livrăm jocuri, conținut și servicii online pe platforme. Avem un portofoliu larg de mărci care acoperă cele mai populare genuri.

Existam pentru a inspira lumea sa se joace. Creăm noi experiențe de joc extraordinare pentru milioanele noștri de jucători de pretutindeni, reunind oameni experimentați care combină creativitatea, inovația și pasiunea. Imersăm angajații noștri într-o cultură incluzivă și oferim oportunități de învățare și conducere care le permit angajaților noștri să facă cea mai de impact și cea mai plină de satisfacții din cariera lor.

Alăturați-vă nouă pentru a conduce următoarea revoluție în jocuri.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Electronic Arts (EA) pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Electronic Arts (EA) pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Electronic Arts (EA) locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?