Game Creation Site Reliability Engineer

Grupul Electronic Arts Information Technology (EAIT) menține angajații noștri și operațiunile de afaceri conectate la nivel global. În calitate de companie de divertisment digital, nevoile tehnologice ale companiei EA sunt diverse și cuprind dezvoltarea jocurilor, colaborarea forței de muncă, marketingul, publicarea, experiența jucătorilor, securitatea și activitățile corporative. Aducem servicii tehnologice creative în fiecare dintre aceste domenii, menținând toată lumea creativă, colaborativă și productivă. Echipa noastră asigură un joc mai bun în toată EA și are nevoie de ajutorul tău pentru a face asta.

Responsabilitati
  • Veți implementa, menține și extinde platformele de management al controlului surselor (SCM) ale EA
  • Veți monitoriza și remedia incidentele
  • Veți consulta utilizatorii pentru adoptarea cu succes a platformei
  • Ce vei face
  • Proiectați și implementați sisteme de producție care sprijină SCM și Binary Asset Management
  • Configurați automatizarea CI/CD (de exemplu, sisteme de rulare, conducte)
  • Cum va fi măsurat succesul tău
  • Menține disponibilitatea serviciilor și obiectivele de succes pentru platformele acceptate
Calificări tehnice

  • AWS sau Azure
  • GitHub sau GitLab sau Perforce
  • Rețea de bază - rutare IP/firewall/echilibrare de încărcare
  • Monitorizarea și gestionarea jurnalelor
  • Automatizare - Python / Bash / Powershell / Terraform
  • Orchestrare containere și containere
Soft Skills
  • Lucrați cu toate tipurile de utilizatori și părți interesate: dezvoltatori tehnici superiori, ingineri DevOps, analiști de automatizare și QA, furnizori terți și management la toate nivelurile
  • Experiență în adaptarea stilului de comunicare la public - capabil să transmită informații tehnice
  • Gândire critică solidă – deținerea unei opinii și capacitatea de a o susține cu argumente convingătoare
alte calificari
  • BSc în Informatică și 3+ ani de experiență SAU 5+ ani de experiență relevantă în operațiuni tehnice sau rol de inginerie de aplicații
Este bine sa ai
  • Arhitect certificat pe orice platformă cloud importantă

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Electronic Arts (EA) pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Electronic Arts (EA) pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Electronic Arts (EA) locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?