General Ledger Accountant

Sub supraveghere generală, responsabil pentru activități contabile moderat complexe legate de menținerea unui g

Căutăm un contabil general cu experiență pentru a face parte din echipa noastră financiară TeamMate. Acest rol oferă oportunități interesante pentru candidatul care este interesat să-și extindă cunoștințele și să se dezvolte și să progreseze intern. Acest post vacant este potrivit pentru un contabil puternic tehnic care dorește să-și extindă expunerea, cu o atitudine motivată și ambițioasă față de muncă. Există o cultură de afaceri puternică în ceea ce privește echilibrul dintre muncă și viață privată.

Candidatul de succes va fi responsabil pentru registrul general, contabilitatea financiară și procesele conturilor de gestiune. Se va asigura că înregistrările contabile financiare sunt controlate într-o manieră adecvată și că toate raportările lunare sunt efectuate în conformitate cu orarele Grupului și externe.

Responsabilitati principale:

  • Pregătiți și introduceți documentele Registrului general (cum ar fi statul de plată, amortizarea lunară, angajamente/plăți anticipate etc.)
  • Reconcilieri lunare din registrul mare
  • Completați și depuneți declarația de TVA pentru entitățile UE.
  • Responsabil cu intocmirea prognozei saptamanale de numerar.
  • Efectuați plăți săptămânale (rulați programul de plată, editați și verificați propunerile, monitorizați fișierele de plată).
  • Reconcilieri bancare inclusiv valute străine
  • Calculul lunar al provizioanelor defectuoase ale departamentului și al redevențelor plătibile
  • Reîncărcări lunare intra-grup între companii pentru servicii partajate
  • Procesul și reconcilierea tranzacțiilor între companii.
  • Asigurați-vă că reconcilierea veniturilor este menținută lunar.
  • Pregătește pachetul de raportare lunară și responsabil pentru sfârșitul lunii, sfârșitul trimestrului și sfârșitul anului lucrând într-un mediu cu ritm rapid.
  • Lucrați cu echipe operaționale, Conturi de plătiți, Conturi de creanțe, controlor de credit și management financiar și contabil.
  • Pregătirea pachetului de sfârșit de an pentru a permite calcule complete de audit și impozite.
  • Primul punct de contact financiar pentru echipele operaționale și echipa de management financiar și contabil.
  • Aplicați o abordare proactivă pentru a identifica, evidenția, investiga și ajuta la rezolvarea problemelor financiare cheie.
  • Efectuați evaluări P&L, asigurându-vă că costurile sunt înregistrate în centrele de cost și conturile GL corecte
  • Coaching, sprijin și delegarea sarcinilor adecvate către alt membru al echipei de contabilitate.
  • Rapoarte ad-hoc care ar putea fi solicitate de managerul contabil și de corporație

Calificări:

  • Cel puțin o diplomă de licență în finanțe sau contabilitate sau pregătire sau experiență echivalentă
  • Aproximativ 3 ani de experiență în domeniul financiar/contabil
  • Experienta matura in finante/contabilitate pe o pozitie similara de conducere
  • Cunoștință în utilizarea software-ului Microsoft Office, abilități puternice MIS
  • Experiență în modulul SAP FI
  • Cunoștințele Hyperion reprezintă un avantaj
  • fluent in engleza
  • Jucător de echipă proactiv, precum și capacitatea de a lua propriile inițiative

Abilități, cunoștințe și abilități suplimentare:

  • Acurate și gândire proces
  • Flexibil, adaptiv și proactiv
  • Capabil să-și asume responsabilități suplimentare pentru a trece la nivelul următor
  • Organizat, independent și auto-motivat
  • De atitudine pozitivă, cu o mentalitate bună
  • Un nivel ridicat de acuratețe și atenție la detalii
  • Să fii capabil să-ți asumi responsabilitatea și responsabilitatea pentru muncă.
  • Abilitati excelente de comunicare
  • Se așteaptă să adoptăm o abordare activă în îmbunătățirea serviciilor pe care le oferim clienților noștri interni

Ceea ce oferim:

  • Cameră pentru dezvoltare personală prin instrumente de formare externă, internă și program de învățare și dezvoltare #GROW
  • Bonus anual de performanță în funcție de vechimea dvs
  • Bonus de recomandare, tichete de masa, indemnizatie lunara, tichete cadou de doua ori pe an
  • Asigurare de sănătate corporativă
  • Programe de Mindfulness și Wellbeing (seminarii web Wellbeats, MyQuillibrium, Compsych, Mind & Body)
  • Până la 28 de zile de concediu anual în funcție de vechime
  • Avem o cultură puternică Work from Home și luăm în considerare nevoile punctuale și multe altele
  • Program de lucru flexibil
  • Făcând parte din Wolters Kluwer, veți contribui la dezvoltarea propriilor produse și soluții software

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Wolters Kluwer pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Wolters Kluwer pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Wolters Kluwer locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?