Gestionar depozit medicamente

Candidatul ideal:

  • Studii medii cu diploma de bacalaureat in domeniul contabil/ studii medii cu bacalaureat in orice domeniu+curs de contabil;
  • Experienta anterioara pe un post similar;
  • Capacitatea de planificare, organizare si prioritizare a activitatilor;
  • Abilitati de comunicare, spirit de lucru in echipa;
  • Disciplina, rigurozitate, seriozitate, meticulozitate;
  • Persoana cu simt ridicat al responsabilitatii si constiincioasa, orientata catre indeplinirea sarcinilor si a obtinerii rezultatelor;
  • Persoana cu o conditie fizica buna;
  • Cunostinte de operare in program de tip ERP de gestiune constituie avantaj;
  • Abilitatea de a manevra lisa electrica sau stivuitor (curs de stivuitorist) constituie avantaj;
  • Cunsotinte de utilizare a pachetului MSOffice - nivel mediu.

Descrierea jobului

  • rezolva cu operativitate descarcarea marfii de la furnizori in ordinea prioritatilor companiei;
  • verifica cantitativ si calitativ produsele receptionate in conformitate cu actele de insotire a marfii;
  • inregistreaza facturile ce insotesc marfa receptionata, precum si receptia marfii;
  • intocmeste procese verbale de constatare de diferente in cazul sesizarii de lipsuri cantitative in momentul receptiei marfii, precum si in cazul in care refuza marfa datorita eventualelor vicii calitatative ale acesteia;
  • pastreza o ordine desavarsita in spatiile de depozitare;
  • organizeaza incarcarea operativa a produselor catre clienti in masinile de distributie;
  • efectueaza inventarul fizic de marfa;
  • implementeaza actiuni corective in urma auditurilor interne;
  • gestioneaza iesirile din depozit utilizand metoda FIFO;
  • efectueaza inregistrarile in documentele specifice spatiilor de depozitare (fise de magazie, note de receptie, bonuri de transfer, registre);
  • efectueaza controlul stocului de materii prime, ambalaje, produs finit precum si supervizarea manipularii acestora;
  • comunica sefului superior eventualele nereguli sau disfunctionalitati din spatiul de de depozitare.

Beneficii

Se ofera un mediu de lucru curat si civilizat, precum  si un pachet salarial motivant.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SANOSAN S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SANOSAN S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SANOSAN S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?