Gestionar depozit / Stivuitorist Brasov

Candidatul ideal

- Are o personalitate echilibrata, voioasa si onesta, cu rezistenta fizica si psihica superioara

- Este capabil de a-si seta corespunzator prioritatile si de a lucra in echipa

- Are experienta profesionala in domeniu de cel putin 1 an (lucru in depozit)

- Are autorizatie de stivuitorist vizata la zi si experienta de lucru pe stivuitor.

- Are studii medii sau superioare

- Dispune de abilitati in utilizarea de zi cu zi a calculatorului

- Are permis de conducere categoria B – nu este obligatoriu, dar constituie avantaj.

- Fara afectiuni medicale care sa nu-i permita manipularea produselor

- Eventualele cunostinte de limba maghiara constituie avantaj

Descrierea jobului

Obiectivul postului:

- Gestionarul este responsabil de coordonarea operatiunilor cu marfa in depozitul de care raspunde: receptie, pastrare in conditii optime, pregatirea livrarilor.

- Asigura activitatile de gestiune pentru marfurile din depozitul punctului de lucru conform normelor, standardelor interne  si a procedurilor in vigoare.

Responsabilitati principale:

- Inventariaza periodic stocurile de produse gestionate, inspectand calitativ (vizual) si cantitativ marfurile care intra/ies in/din depozit;

- Verifica, atat cantitativ, cat si calitativ bunurile care intra in gestiune comparand cele constatate cu datele inscrise in actele insotitoare;

- Raspunde de pregatirea corecta, impachetarea sau stivuirea pe palet a marfurilor in vederea livrarii, conform documentelor de insotire a marfii;

- Intocmeste documentele necesare eliberarii bunurilor din gestiune;

- Pregateste si verifica documentele de incarcare, livrare si expeditie a marfurilor;

- Aplica cu strictete principiul .;

- Comunica sefului direct eventualele plusuri si minusuri identificate in gestiune.

- Colaboreaza cu personalul din vanzari pentru relatii referitoare la produse (date tehnice, evidenta, pozitionarea lor in magazie, etc)

- Atributii administrative: tinerea magaziei in stare de ordine si curatenie, etc.

- Ocazional, daca este necesar, efectueaza livrari de marfuri catre clienti

- Participa la formele de pregatire profesionala organizate de angajator

Beneficii:

- Pachet salarial motivant (salariu fix, tichete de masa, bonus)

- Telefon mobil

- Masina de serviciu

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DECORATOR SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DECORATOR SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DECORATOR SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?