Gestionar depozit

Candidatul la postul de MAGAZIONER/GESTIONAR in cadrul companiei noastre va fi o persoana energica, cu atentie la detalii, cu experienta in gestionarea unui depozit de materiale si echipamente, riguroasa in completarea formularelor necesare desfasurarii activitatii si capabila sa evalueze necesarul de materiale si consumabile al departamentului de mentenanta din cadrul companiei noastre.

Responsabilitati:

  • Preia si verifica materialele si echipamentele de la furnizorii de materiale si echipamente pe baza documentelor insotitoare ale acestora;
  • Raspunde de depozitarea lor in bune conditii pentru a se evita degradarea respectandu-se si normele de protectia muncii si PSI;
  • Inregistreaza materialele, consumabilele si echipamentele aflate in depozit intr-un program de evidenta a stocurilor;
  • Periodic, verifica daca situatia scriptica a stocurilor corespunde cu ceea ce se afla in magazie. (inventar periodic);
  • Anunta seful de departament cand stocurile la anumite materiale sunt epuizate;
  • Completeaza toata documentatia necesara administrarii stocurilor existente in depozit (bonuri consum, inventare, rapoarte);
  • Intocmeste comenzile alaturi de seful de department;
  • Preda si preia echipamentele angajatilor noi si a celor care isi incheie activitatea si intocmese documente de evidenta (pv predare-primire);

Cerinte:

  • Minim studii medii (diploma bacalaureat);
  • Garantie conform legii
  • Fara cazier;
  • Experienta relevanta in gestiune, minim 3 ani;
  • Operare calculator – MS Office (Excel, Word) si WMS;
  • Persoana dinamica, creativa cu responsabilitate pentru munca depusa;
  • Capacitate de munca/organizare si spirit de echipa;
  • Atentie la detalii;
  • Personalitate dinamica care se adapteaza usor.

Oferta (bonusuri, beneficii)
- Mediu dinamic si placut;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Dem Electronics pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Dem Electronics pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Dem Electronics locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?