Global Category Management Professional Services

**Vă rugăm să rețineți că aceasta este o poziție globală, Managerul nostru global de categorie - Servicii profesionale poate fi localizat fizic în Germania, Polonia sau în Regatul Unit**

Chain IQ este o companie independentă, globală de servicii, care oferă achiziții strategice, tactice și operaționale clienților săi. Chain IQ operează din principalele sale centre – Zurich (sediu), New York, Londra, Singapore, Mumbai și București – și deservește în prezent peste 20 de țări (inclusiv Germania, China, Hong Kong, Japonia și Australia).

IQ-ul lanțului crește! Pentru a oferi clienților noștri în permanență un serviciu excelent, dorim să ne întărim în continuare echipa și, prin urmare, vă căutăm!

Global Category Managers sunt experți cheie în materie și profesioniști experimentați care operează în portofoliul de clienți al Chain IQ, lucrând cu echipele de aprovizionare din categoria Global, pentru domeniul lor de expertiză respectiv, asigurându-se că Chain IQ conduce în permanență cele mai bune practici și că clienții obțin valoare maximă.

Responsabilitățile dvs.:

Dezvoltați și executați strategii de categorii de bază zero

  • Asistență în furnizarea de servicii pentru clienți pentru anumite vânzări/dezvoltarea afacerilor pentru angajarea clienților noi sau existenți, acționând ca reprezentant expert al categoriei
  • Conduceți „due diligence” analize profunde în cheltuielile indirecte ale categoriilor și sfătuiți cu privire la posibilele pârghii de economisire
  • Dezvoltați strategii de categorie viitoare, în conformitate cu metodologia de categorie Chain IQ și cu reperele din industrie și identificați oportunități cheie de economisire în strânsă colaborare cu clienții Chain IQ și echipele aferente de aprovizionare Chain IQ
  • Antrenează echipele de aprovizionare cu IQ în lanțul strategiei de categorie, pentru a se asigura că dețin strategia și pot executa eficient oportunitățile de economii măsurabile
  • Pe inițiative specifice, extrem de complexe, supravegheați și executați inițiativele
  • Dezvoltați și mențineți în mod continuu activele categoriei, inclusiv cunoștințele pieței, tendințele, evoluțiile și reperele și asigurați-vă că aceste informații despre cele mai bune practici sunt puse la dispoziție și utilizate pentru a instrui organizația de livrare Chain IQ

Dezvoltați parteneriate cu furnizorii și co-inovare

  • Explorați parteneriate cu furnizorii pentru a inova împreună produse, servicii și modele de afaceri
  • Dezvoltați aranjamente contractuale care să stimuleze performanța
  • Menține relații cu furnizorii specifici categoriei pentru a fi la curent cu tendințele furnizorilor.

Accelerați adoptarea digitală și a analizei

  • Folosiți analiza cheltuielilor pentru a construi un avantaj competitiv și a contracara presiunile pe marjă
  • Analizați datele și informațiile pentru a determina tendințele industriei și ale clienților

Transformați clientul în viitorul model de operare (BPO) și asigurați livrarea

  • Oferiți deținerea de la capăt la capăt a strategiei categoriei Servicii profesionale la nivel global, pe mai multe clienți
  • Dezvoltați și actualizați strategia de categorie pentru client, reînnoită într-un ciclu de 3 ani și în cooperare cu părțile interesate seniori ale clienților
  • Sprijină echipele de clienți Chain IQ să înțeleagă, să dețină și să conducă strategii relevante pentru categorii.
  • Optimizarea canalelor de cumpărare, pentru a asigura achiziții tranzacționale eficiente
  • Lucrează în strânsă colaborare cu organizația de livrare Chain IQ pentru toți clienții pentru a-i sprijini în asigurarea optimizării continue a categoriei relevante, inclusiv oportunități globale de economisire
  • Definește, comunică și menține strategiile și planurile de categorie.
  • Sprijină oportunități complexe de aprovizionare cu valoare ridicată, după cum este necesar din când în când.

Profilul tau:

  • Experiență vastă în domeniu în categoria Servicii profesionale, în primul rând Servicii de consultanță, taxe, audit, juridice și de personal
  • Abilități puternice de negociere cu experiență în gestionarea contractelor pentru Servicii profesionale
  • Recunoscut ca având o expertiză profundă în categoria de către colegi, clienți și baza de aprovizionare externă deopotrivă
  • Experiență puternică în domeniul serviciilor profesionale și antecedente dovedite într-o poziție comparabilă, de exemplu, 10+ ani de experiență progresivă în achiziții, dobândiți în mod obișnuit într-o organizație majoră/organizație de consultanță, peste 10 ani în cadrul unei organizații de furnizori care gestionează activitățile secundare de vânzări sau din experiența de management general de la gestionarea Servicii profesionale din perspectiva afacerii
  • Experienta dovedită în furnizarea de rezultate în medii complexe, matrice.
  • Are gravitatea de a se angaja activ cu cel mai înalt nivel de conducere din Chain IQ și organizația clienților.

De ce Chain IQ?

  • Vă veți asumă responsabilitatea și vi se va acorda nivelul de libertate, după cum este necesar
  • Veți avea posibilitatea de a crește atât personal, cât și profesional
  • Oferim o compensație corectă și orientată spre piață
  • Vă sprijinim individual dezvoltarea personală pentru a vă consolida competențele
  • Avem o cultură a comunicării deschise și sincere, precum și a aprecierii

V-am trezit interesul? Ne-ar face plăcere să primim cererea dvs. online completă prin intermediul butonului „Aplicați acum”.

Informații pentru agențiile de ocupare a forței de muncă: Acceptăm doar cereri directe.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Chain IQ Group AG pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Chain IQ Group AG pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Chain IQ Group AG locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?