Global HR Communications Specialist (SuccessFactors) Learning-TM

Descriere

Vă interesează modelarea culturii de învățare în Continental? Alăturați-vă echipei noastre de operațiuni ale sistemului global de resurse umane, în creștere și ambițioasă!

Acest rol face parte din Echipa Corporate HR a Continental și lucrează în colaborare cu parteneri din întreaga organizație.

Descrierea postului

  • Creați și mențineți materiale de instruire pentru sistemul nostru global de învățare
  • Creați și gestionați conținut pentru comunicare globală și actualizări legate de Învățare și formare
  • Consultați părțile interesate interne în implementarea procesului nostru global de învățare și formare
  • Pregătiți și moderați apelurile cu comunitatea noastră globală de învățare
  • Fii proprietarul pachetului de lucru în inițiativele globale de îmbunătățire a învățării și formării (concentrează-te pe angajații cu guler alb și albastru)

Calificări

Abilități și calificări esențiale

  • Diplomă universitară, de preferință în domenii de Resurse Umane/Administrarea Afacerilor, Tehnologii Informaționale
  • Abilitatea de a lucra și de a colabora într-un mediu extrem de virtual
  • Afinitate mare de sistem și proces
  • Abilitatea de a gestiona sarcini și procese într-o organizație complexă și capacitatea de a gestiona diverse părți interesate
  • Dornic să învețe și să accepte noi provocări într-un mediu agil
  • Cunoașterea fluentă a limbii engleze este obligatorie
  • Autoresponsabilitate și autodisciplină

Abilități și calificări preferate
  • Experiență în lucrul cu proiecte și procese de management de proiect
  • Comunicare interculturală și abilități interpersonale
  • Cunoștințe avansate de excel/raportare
  • Disponibilitate pentru călătorii de afaceri (în toată lumea)

Ce oferim:

plătiți pentru performanță:
  • Bonusuri și recompense pentru realizare;
  • Bonus de relocare pentru non-timișoreni;
  • Bonusuri de recomandare pentru noii membri ai echipei;
  • Program de flexibilitate, inclusiv orar flexibil, muncă mobilă și perioade sabatice.

Bunăstare:
  • Sănătate și bunăstare (Asigurări private de sănătate, asigurări de viață, activități sportive etc.);
  • Diferite reduceri (ochelari, anvelope, medicale, cumparaturi);
  • Restaurant intern și colțuri de cafea.

Învățarea pe tot parcursul vieții:
  • Traininguri tehnice, soft Skills & Leadership;
  • Programe și conferințe dedicate;
  • Cursuri gratuite de limbi străine (engleză, germană, franceză etc);
  • Acces la platforme de e-learning;
  • Oportunitati de dezvoltare a carierei (locale si internationale);
  • Comunități interne de dezvoltare (Experți, Comunitate Agile de Practică, Inteligență Artificială etc).

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Continental pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Continental pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Continental locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?