Global Marketing & Communications Business Partner - Data Center Construction

Despre companie

Compania este lider global în proiectare, inginerie și livrare de facilități pentru industriile de înaltă tehnologie. Cu o istorie de peste 100 de ani, compania a dezvoltat o expertiză unică în medii controlate și reglementate. Are o amprentă cu adevărat globală, deservind cei mai exigenți clienți din punct de vedere tehnic pe piețe precum semiconductori, baterii, produse farmaceutice, biotehnologie și centre de date.

Compania oferă o gamă completă de servicii de la consultanță până la gestionarea soluțiilor la cheie – livrate la cele mai înalte standarde de calitate și siguranță. Rezolvând cele mai complexe provocări, creează relații de încredere și de lungă durată cu clienții săi. În 2018, compania a generat vânzări de 3,5 miliarde EUR, cu peste 5.600 de angajați cu experiență și motivație. Compania este poziționată în mod ideal pentru a-și consolida în continuare liderul pe piață cu o perspectivă largă în industrie și cu talentele sale excepționale.

Despre job:

Partenerul de afaceri în marketing și comunicații ar fi un profesionist în marketing cu experiență în marketing internațional, pentru a dezvolta și gestiona programe de marketing pe canale specifice, pentru a sprijini obiectivele de afaceri, pentru a achiziționa lead-uri, pentru a stimula reținerea clienților, pentru a executa dezvoltarea afacerii, pentru a oferi suport de vânzări și pentru a avansa construirea mărcii.

Responsabilitati majore:

  • Gestionarea funcției de marketing în conformitate cu strategia unității noastre de afaceri și obiectivele financiare
  • Responsabil de dezvoltarea, implementarea și executarea planurilor strategice de marketing pentru organizația GBU (Global Business Unit) Data Center pentru a atrage potențiali clienți, a-i păstra pe cei existenți și a crește gradul de conștientizare a mărcii și a cotei de piață a centrelor de date ale companiei.
  • Creați o bază de date cu expoziții și evenimente globale pe piața Data-Center
  • Dezvoltarea și gestionarea bugetului departamentului de marketing al GBU DTC
  • Organizați și gestionați evenimente și campanii de marketing la nivel global
  • Adunați informații despre clienți și piețe, analizați tendințele pieței Data Center, studii de piață și pregătiți previziuni de piață

Cerințe

  • Succes dovedit în dezvoltarea planurilor și campaniilor de marketing pentru companii globale
  • Cunoștințe extinse despre strategii de marketing, canale și branding.
  • Experiență în lucrul cu centre de date
  • Abilități software: MS Office, ADOBE Creative Suite (Photoshop, InDesign, Illustrator,...)
  • Fluență în limba germană și engleză
  • Capacitatea de a călători după cum este necesar

Beneficii

Noi oferim:

  • Angajare într-o companie globală stabilă, bine stabilită
  • Lucrați într-o echipă multiculturală de profesioniști
  • Mediu inspirat de înaltă tehnologie
  • Oportunități de dezvoltare profesională și de carieră
  • Flexibilitate pe tipul de contract: angajare permanentă sau colaborare independentă
  • Salariu competitiv
  • Alte beneficii

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Prodensa Europe pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Prodensa Europe pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Prodensa Europe locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?