Global marketing manager (performance) - Crypto / Fintech

Global Performance Marketing Manager

Despre noi

CRYT este o nouă platformă de schimb criptografic, fondată de liderii de piață ai industriei financiare tradiționale pentru a aborda frustrările existente în industria cripto cu privire la simplitate și transparență. Credem că cripto este evoluția naturală în viitor a transferului de valoare pentru economia mondială. Cu toate acestea, adoptarea nu se va întâmpla dacă tranzacționarea criptografică rămâne un domeniu complex și opac, disponibil și înțeles doar de către persoanele experte în fintech.

Misiunea noastră este să aducem simplitate și transparență ecosistemului cripto, contribuind la adoptarea acestuia prin facilitarea integrării și educației lui Joe obișnuit.

Căutăm personal care să se alăture echipei noastre de produse, fie de la distanță, fie la fața locului, în birourile noastre din Limassol sau Londra, unde vă vom muta pe dumneavoastră și familia dumneavoastră.

Suntem o afacere axată pe oameni, iar echipa noastră de peste 400 de profesioniști la nivel global este dedicată maximizării succesului angajaților și clienților noștri. Sediul central este situat în Marea Britanie, cu prezență globală în 12 țări din Asia, Orientul Mijlociu și Europa, cu 22 de birouri la nivel internațional.

Premiul - Cea mai bună platformă de tranzacționare FinTech a anului 2019.

Prezentare generală

Căutăm un manager de marketing global pentru performanță care să dezvolte și să supravegheze strategia de introducere pe piață a noului nostru schimb de criptomonede.

Managerul Global Performance Marketing va fi, de asemenea, responsabil pentru conducerea strategiilor de marketing digital pe canalele Media Buying, Social și afiliat.

Responsabilitati
  • Dezvoltați o strategie de acces la piață pentru a stimula creșterea pe canalele digitale
  • Supraveghează planificarea, dezvoltarea și execuția unui buget de marketing ambițios, cu o abordare orientată spre rezultate.
  • Construiți și conduceți echipa de cripto marketing și gestionați comunitățile de marketing relevante.
  • Lucrați cu o echipă interfuncțională (împreună cu Product, Tech) pentru a stabili strategii de creștere care să susțină ținte de creștere agresive
  • Strategie media plătită pentru dispozitiv, plan și KPI
  • Analizați succesul campaniilor de marketing și luați decizii de marketing bazate pe KPI-uri, îndepliniți KPI-uri ambițioase de creștere.
  • Efectuați cercetări privind piața cripto, cele mai recente tendințe și concurență pentru a identifica oportunități de creștere a afacerii noastre.
  • Gestionați noile parteneriate media end-to-end pentru a stimula o creștere măsurabilă;

Cerințe:
  • Experiență dovedită într-un rol similar în industria Crypto
  • Cel puțin 5 ani de experiență practică în SEO, Cumpărare Media și/sau Afiliați
  • O înțelegere solidă a marketingului de performanță, conversie, analiză și achiziție de clienți online
  • Abilități puternice de organizare și conducere.
  • Mentate analitică cu aptitudini numerice.
  • Sunt necesare cunoștințe excelente de limba engleză.

Beneficii
  • Schema de lucru flexibila
  • Asistență medicală privată
  • 30 de zile de lucru de oriunde în lume
  • Schemă de rambursare pentru sala de sport de până la 300 GBP pe an calendaristic
  • 25 de zile concediu anual plus sărbători legale
  • Zi suplimentară AL pentru fiecare an de serviciu, 30 de zile după 5 ani
  • Salariu de maternitate și paternitate extins
  • Schema de îngrijire a copiilor fără taxe
  • Schema de rambursare a testului oftalmologic 30 GBP pe an
  • Schema de rambursare a ochelarilor 100 GBP pe an
  • Schema de la ciclu la muncă
  • Bonusuri de 500 GBP pentru 5 ani de serviciu; 1000 GBP pentru 10 ani și 1500 GBP pentru 15 ani
  • Fructe proaspete la birou
  • Cafea, ceaiuri și gustări gratuite la birou
  • Laptopul companiei

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ZFX pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ZFX pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ZFX locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?